Volkswagen Golf MK5

wszystko co związane z ubezpieczeniem, zarejestrowaniem pojazdu oraz inne kwestie natury prawnej
By janekdzbanek -  11 lip 2019, 8:22
 warmińsko-mazurskie
#275689
Witam,
Wczoraj dostałem uderzenie w tył samochodu. Sprawcą był młodziak. Zjechaliśmy na pobliski parking. Powiedziałem, że dzwonię na policję. On zaczął mówić że bardzo się spieszy do pracy i zostawi mi numer polisy. Ja powiedziałem, że nie i zacząłem dzwonić. Jak dzwoniłem on uciekł na piechotę, a samochód zostawił. Przyjechała policja, po numerach ustaliła adres zamieszkania i pojechała tam. Nie było go. W dalszym ciągu próbują go namierzyć.
Ja natomiast ustaliłem numer polisy i złożyłem wniosek o szkodzie. Dzisiaj mam oględziny w serwisie VW+rzeczoznawca z firmy ubezpieczeniowej. Mój samochód dostał w tylny zderzak z prawej strony.Pęknięty, więc do wymiany. Myślałem, że to tylko zderzak, ale jak otworzyłem klapę bagażnika, to już jej nie mogę zamknąć. Trochę ramę wcisnęło do środka.
I tutaj mam pytania:
1) Czy mogę żądać od firmy ubezpieczeniowej aby mój samochód był naprawiany w serwisie VW(chcę bezgotówkowo)
2) Jak będą przebiegać sprawy jak sprawca będzie nieuchwytny?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Cimek -  11 lip 2019, 12:20
 opolskie
#275691
Co do 1. to różnie podchodzą do tego ubezpieczalnie. Tak jak np PZU ma "swoje" serwisy. Żądaj naprawy bezgotówkowo. Są serwisy, że sami sobie ściągną od ubezpieczenia, kwestia dogadania z serwisem i jaki oni mają regulamin. Ubezpieczyciel poda ceny "zamienników", Ty możesz argumentować, że zamiennik obniża wartość Twojego samochodu, a stan jego po naprawie ma być tak jak przed. Możesz skorzystać też u swojego ubezpieczyciela z BLS (bezpośrednia likwidacja szkód-jakoś tak to się nazywa)
Do 2. To już chyba problem ubezpieczalni, masz papier z policji, wina orzeczona.

Ps. Faktycznie musiał się spieszyć, że wolał na nogach iść :tooth:
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  11 lip 2019, 12:26
 dolnośląskie
#275692
janekdzbanek pisze:
11 lip 2019, 8:22
I tutaj mam pytania:
1) Czy mogę żądać od firmy ubezpieczeniowej aby mój samochód był naprawiany w serwisie VW(chcę bezgotówkowo)
Oddajesz auto do serwisu VW a z ubezpieczalnią dogadujesz szczegóły. Podajesz adres postoju auta i wsio. Pamiętaj o aucie zastępczym, które przysługuje Tobie na cały czas naprawy Twojego auta. W całości pokrywa to OC sprawcy
janekdzbanek pisze:
11 lip 2019, 8:22
2) Jak będą przebiegać sprawy jak sprawca będzie nieuchwytny?
Pozdrawiam
Tego nie wiem. Może @Mettenoos ma wiedzę w tym temacie
By janekdzbanek -  11 lip 2019, 14:54
 warmińsko-mazurskie
#275694
Wróciłem właśnie z wyceny w serwisie VW. Był również rzeczoznawca z firmy ubezpieczeniowej. Wszystko wyszło 10tyś. Wartość auta 14,5tyś więc szkody całkowitej nie było. Teraz tylko kwestia policji o sprawcy. Obawiam się, że może się ukrywać lub wszystkiemu zaprzeczać. Dziwie się, że policja tak długo go szuka. Mają jego dane to nie mogą namierzyć gdzie pracuje lub jego numer komórkowy i namierzyć go satelitarnie?.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  11 lip 2019, 22:51
 pomorskie
#275701
@janekdzbanek Najpierw wzywa się właściciela pojazdu celem złożenia wyjaśnień bądź wskazanie osoby której udostępnił pojazd, przecież nie wiadomo czy kierujący był właścicielem

Dodano po 2 minutach 29 sekundach:
Dziwie się, że policja tak długo go szuka. Mają jego dane
@janekdzbanek mają jego dane czy dane pojazdu? Podał ci swoje dane? Prawdziwe?