Volkswagen Golf MK5

Debiutant na światowym rynku /z problemami technicznymi prosimy pisać w działach technicznych/
By JACEK64 -  08 cze 2019, 16:01
 lubelskie
#274860
Witam serdecznie kupiłem golfa mk7 1.6 tdi bluemotion z 2014 i przebiegiem 50000 mil , po tygodniu okazało sie ze słabe ogrzewanie jest , może to było powodem sprzedaży auta , ogrzewanie jest słabe ciepłe jak silnik jest zagrzany na 90 stopni i dam ogrzewanie na HI na na 3 i 4 leci trochę ciele powietrze a na max tylko dmucha , temperatura na 90 stopni wszystkie rury ciepłe termostaty ok tam sa dwa obiegi , wiatrak ponoć działa auto był u mechanika aby sprawdził ale nie miał czasu bo nie byłem umówiony zagrzał auto sprawdził tylko czy wszystkie rury ciepłe i czy wiatrak chodzi , może jest zapowietrzone , morze nagrzewnica zatkana , może pompa wody ale która jak sprawdzić pompy wody sa tam dwie na dole i jedna od rozrządu , auto powinno sie samo odpowietrzyć próbowałem go na rozgrzanym silniku odpowietrzyć przejechałem sie jak temperatura wody w była na 90 stopni i temperatura oleju była 85 stopni przejechałem parę kilometrów na obrotach 3000 rpm po czym odkręciłem zbiornik z płynem do chłodzenia włączyłem ogrzewanie i dałem gazu po kilku takich próbach zobaczyłem jeden większy bąbelek powietrza , nie wiem co robic na kompie nic nie pokazuje , nie wiem co robić mechanik powiedział ze to zgadywanka będzie ,
co myslicie wszelkie sugestie mile widziane

1. mysle o płukance - jak ja zrobić co polecacie
2. sprawdzenie nagrzewnicy czy jest drożna jak zrobić ?
może macie jakieś inne pomysły a moze ktoś z was miał taki problem