Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
Awatar użytkownika
By Tadeusz -  16 wrz 2018, 1:14
 pomorskie
#268159
witam mam taki problem z radyjkiem ogolnie gra ale na wyswietlaczu nic nie ma tylko taki komunikat cant write string to comm aoraz airbag pasazera mi sie pali i nie idzie tego bledu skasowac
prosze o pomoc
Awatar użytkownika
By piotrassenior -  02 sty 2019, 16:35
 wielkopolskie
#270664
Powitać! Właśnie jestem po zmianie radyjka wraz z modułem gateway także podzielę się swoją opinią.
Pacjent - Golf V 2004rok, radio fabryczne RCD300 + gateway z końcówką E.

Zakupiłem oryginalne radio RCD510 produkcji BLAUPUNKT nr. 3C8 035 195 wyprodukowane w Portugalii.
Obrazek

Zaopatrzyłem się także w nowszy moduł gateway aby ustrzec się "rozładowywania akumulatora". W moim przypadku jest to moduł: 1K0 907 530 S
Obrazek

Gateway wystarczyło zamontować - 5min roboty oraz przekodować wszelkie ustawienia ze starego do nowego za pomocą VCDS.
Wtyki antenowe rozebrałem i złożyłem w jedną podwójną wtyczkę fakra zakupioną w ASO VW i po problemie.
Nie polecam adapterów do wtyków fakra z allegro - kupiłem - nie przewodził sygnału, poszedł do kosza.

Tak finalnie prezentuje się w aucie :-)
Obrazek

Wizualnie jak dla mnie bomba. Co do funkcjonalności:
- tuner - zbiera stacje bdb, nie gubi fali, nie ma zakłóceń w odbieraniu itd. dźwięk niestety nie powala - brak głębokiego basu mnie rozczarowuje,
- czytnik SD - świetna sprawa, głównie dlatego wybór padł na RCD510, bardzo dobry dźwięk i mocniejszy bas,
- zmieniarka 6CD - również świetna sprawa, bardzo dobry dźwięk i mocniejszy bas,

Mógłbym rzec że jedynie ten dźwięk tunera mnie tutaj rozczarował, oprócz tego bajka i polecam :yes2:
By bidziss -  25 sty 2019, 10:03
 małopolskie
#271253
Witam z góry przepraszam jak nie tu zastanawiam się nad 510 tylko zastanawia mnie czy radio ma polskie menu

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
By piotrassenior -  26 sty 2019, 1:16
 wielkopolskie
#271267
Generalnie spotkać RCD 510 w języku Polskim to cud ... tak jak pisze Kolega wyżej, tylko takie kombinacje wchodzą w grę.
Przyznam że menu/obsługa jest tak prosta że zmiana języka jest niepotrzebna. Radio nie posiada funkcji nawigacji stąd język ojczysty jest zbędny - żeby się połapać o co chodzi we wszystkich opcjach potrzeba góra 5 min ...

Przy okazji od razu odniosę się do powyższej mojej wypowiedzi ...
piotrassenior pisze:
02 sty 2019, 16:35
Mógłbym rzec że jedynie ten dźwięk tunera mnie tutaj rozczarował, oprócz tego bajka i polecam :yes2:
A więc, mamy osobne ustawienia dźwięku dla źródeł - czyli dla "TUNER" mamy osobne ustawienie, dla funkcji "media" czyli SC CARD itd też osobne ...
Skorygowałem - podbiłem znacznie bas oraz treeble w źródle "TUNER" i podczas słuchania radia faktycznie dźwięk leci już przyzwoity :yes2:

Z czystą przyjemnością polecam ten model radia :ok:
Awatar użytkownika
By tequs -  22 lut 2019, 15:10
 łódzkie
#271968
Problem w tym, że to jest radio które chce zakupić i nie mam fotki z tyłu, napisze do sprzedającego.
#EDIT
Kupiłem rcd310, także nie ważne :pepsi:

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
By fantapc -  02 cze 2019, 22:35
 wielkopolskie
#274649
Witam, Panowie mam do Was pytanie odnośnie kostki ISO VW. Interesuje mnie dokładnie pin nr 14- od czego on jest i za co odpowiada? Z góry dzięki za odpowiedź
Awatar użytkownika
By Bambus9311 -  21 cze 2019, 2:17
 lubuskie
#275230
Witam was wszystkich :D

Zastanawiam się, nad tematem po użyciu opcji szukaj, nie znalazłem dokładnej odpowiedzi.

Mianowicie zakupiłem ostatnio radio RCD510 wersja chińczyk jak się okazało. Chodzi mi o to, czy ktoś jest zorientowany na temat tego, co jest potrzebne lub, czy to, co znalazłem w rodzimym kraju tego radia, będzie pasowało i czy wie ktoś co za moduł telefonu, lub jaki inny będzie potrzebny do podłączenia telefonu przez bluetooth do niego.

Modułu telefonu w samochodzie nie mam kierownica bez multifunkcji i licznik z 1/2 fis w radiu po wejsci w "SETUP" jest bluetooth mode i w "MEDIA" pojawia się ikona bluetooth.

Czy z takim modułem będę się w stanie połączyć 1k8 035 730 z passata b6 bedzie pasował ? Bo mam na miejscu kompletny z wiązką

Kabel USB i AUX
https://s.click.aliexpress.com/e/bm6cKYgY

Moduł do kamery cofania
https://s.click.aliexpress.com/e/bCSxx2Be
Awatar użytkownika
By tomcio666 -  23 cze 2019, 23:52
 dolnośląskie
#275294
Bambus9311 pisze:
21 cze 2019, 2:17


Czy z takim modułem będę się w stanie połączyć 1k8 035 730 z passata b6 bedzie pasował ? Bo mam na miejscu kompletny z wiązką
U mnie moduł o takim symbolu hula i łączy się bez problemu z Huawei, a wcześniej z LGK10.
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29