Volkswagen Golf MK5

Wszystko o młodszym bracie /z problemami technicznymi prosimy pisać w działach technicznych/
By tropheus92 -  01 wrz 2019, 1:41
 mazowieckie
#276742
Witam. Mam pytanie. Gdzie dokładnie można podłączyć taśmę LED w której są białe diody - chciałbym żeby świeciły się razem ze światłami pozycyjnymi oraz pomarańczowe, które byłyby kierunkowskazami. Podłączyłem minus z akumulatorem, natomiast pozostałe przewody bezpośrednio do kostki, gdzie pojawiał się prąd przy włączeniu postojówek i kierunkowskazu. Jednak listwa świeci tylko gdy włączę światła przy wyłączonym silniku oraz przy włączonym zapłonie. Uruchomienie silnika powoduje, że przestaje świecić.. jakie może być rozwiązanie tego problemu?
Awatar użytkownika
By Cimek -  01 wrz 2019, 10:02
 opolskie
#276747
Jak na moje to musi być CANBUS, led za mało Wat pobiera i przy diagnostyce wyłącza. Nie napisałaś jak masz instalację zrobioną, zasilacz/rezystor czy bezpośrednio się wpiąłeś.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  01 wrz 2019, 12:18
 pomorskie
#276750
tropheus92 pisze:
01 wrz 2019, 1:41
Witam. Mam pytanie. Gdzie dokładnie można podłączyć taśmę LED w której są białe diody - chciałbym żeby świeciły się razem ze światłami pozycyjnymi oraz pomarańczowe, które byłyby kierunkowskazami.
Nigdzie bo takie gadżety popsują to auto i będzie to wyglądać jak kupa
Awatar użytkownika
By Cimek -  01 wrz 2019, 14:06
 opolskie
#276753
@Mettenoos Też jestem tego zdania, jak np montaż ringów do mkV. Kwestia gustu
@tropheus92 . Co do samego podłączenia to zauważ że aku daje 12v a altek 14v. Zapewne tu jest problem.

Dodano po 4 minutach 31 sekundach:
Teraz sprawdziłem link. Być może te moduły są ch...stki warte.
Czy lampy świecą gdy to "ustrojstwo podłączone?
By tropheus92 -  01 wrz 2019, 18:10
 mazowieckie
#276754
Cimek pisze:
01 wrz 2019, 14:10
@Mettenoos Też jestem tego zdania, jak np montaż ringów do mkV. Kwestia gustu
@tropheus92 . Co do samego podłączenia to zauważ że aku daje 12v a altek 14v. Zapewne tu jest problem.

Dodano po 4 minutach 31 sekundach:
Teraz sprawdziłem link. Być może te moduły są ch...stki warte.
Czy lampy świecą gdy to "ustrojstwo podłączone?
Tak, lampy świecą normalnie gdy są podłączone