Volkswagen Golf MK5

Fotele, tapicerki, deski rozdzielcze, wygłuszenia...
#18778
witam,
od jakiegoś czasu mam wrażenie, że fotel odchyla się od pionu, tzn. co dwa dni muszę podkręcić go do pionu, bo mam wrażenie że fotel się kładzie do tył.

czy spotkał się ktoś z czymś podobnym? może coś się poluźniło? (autem jeżdżę tylko ja !)
#18886
heh to ja mam inny problem z fotelem, czasami jak siadam to zjeżdża mi do samego dołu, moja waga mieści się raczej w normach, ok 80 kg, robiłem już podejście do tego ale trochę skomplikowany ten układ podnoszenia i kiepski dostęp. skończylo sie na lekkim smarowaniu.
#19231
Lukasz_WD pisze:ja zaobserwowałem u siebie podobne zjawisko tyle ze ja mam 3d i często ze tak powiem macham oparciem i już zanotowałem ze tylko wtedy potrafi sie o ząbek raz na jakiś czas przestawić a jak nie ruszam to nic sie nie dzieje. :)
tez mam 3d, ale nie dopatrzyłem się takiej zależności, muszę to sprawdzić, tobie zjeżdża o ząbek, a ja mam rajd do samej podłogi.
Awatar użytkownika
By glodek -  22 sty 2011, 19:07
 wielkopolskie
#36241
podepnę się pod temat foteli :)
Ja mam problem z fotelem z wersji 3D, po złożeniu fotela powinien wsunąć się pod kierownicę żeby ułatwić wsiadanie, ale niestety gdzieś jest usterka słyszałem ze to częsta usterka w tych wersjach, raz już to miałem naprawiane ale ile można.
Ma ktoś na to radę ?? i jak się do tego zabrać samemu ..
#83280
Witam,
mam mały ale bardzo wkurzający problem dotyczący fotela kierowcy, chodzi o to jak mocniej hamuję lub przyspieszam ( jak w zakręty ostro wchodzę - też :P))to czuje uskok na szynach fotela taki przeskok jakby luz na rolkach. jak to się fachowo nazywa i czy da sie to samu w tani sposób naprawic ????? bardzo mnie to irytuje. a w necie i na forach niestety nic nie ma na ten temat.
PROSZE O POMOC !!!!!!
chciałbym podkreślić iż nie posiadam regulacji na lędźwie i fotel jest "ręczny"
By orh -  27 wrz 2012, 10:50
 małopolskie
#83286
bmarcinski pisze:Witam,
mam mały ale bardzo wkurzający problem dotyczący fotela kierowcy, chodzi o to jak mocniej hamuję lub przyspieszam ( jak w zakręty ostro wchodzę - też :P))to czuje uskok na szynach fotela taki przeskok jakby luz na rolkach. jak to się fachowo nazywa i czy da sie to samu w tani sposób naprawic ????? bardzo mnie to irytuje. a w necie i na forach niestety nic nie ma na ten temat.
PROSZE O POMOC !!!!!!
chciałbym podkreślić iż nie posiadam regulacji na lędźwie i fotel jest "ręczny"
Aodkręcałeś fotel i sprawdzałeś dokładnie co sie zepsuło,urwało? Bo to by dużo pomogło. Z Twoejgo opisu rozumiem że fotel Ci jeździ po szynach ? Czy oparcie się kładzie do tyłu?
#83307
Nie oparcie jest ok. nie składa sie wszystko ok, tylko coś z tymi sankami - też nie wiem co bo nie zaglądałem. sa tam rolki jakieś może które już się zużyły ? taki luz występuję tylko jak hamuje -> przyśpieszam lub sket lewo->prawo


HA! faktycznie szyny sa ok stabilnie siedza w prowadnicy , ale coś z oparciem lekko lata, ktoś wie co to może być ?
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2012, 9:44 przez bmarcinski, łącznie zmieniany 1 raz.