Volkswagen Golf MK5

Tutaj pytaj o wszystko co związane z autem, które chcesz kupić
#38757
W tym temacie jest możliwość sprawdzenia autentyczności przebiegu swojego auta po VIN, jeśli oczywiście był serwisowany w ASO, w tym pełna historia napraw. Jest także możliwość rozkodowania VIN tj. uzyskania kodów wyposażenia oznaczających pełne dane techniczne i wyposażenie auta, z jakim wyjechało z fabryki.

Jeśli ktoś jest zainteresowany to proszę w tym temacie podać VIN i e-maila kontaktowego, na który jeden z naszych userów mający możliwość sprawdzania wyśle odpowiedź. Jeśli nie chcesz publicznie udostępniać swojego VIN to napisz post z prośbą o rozkodowanie bez podawania VIN i czekaj na kontakt na PW.
Przykładowy cennik to:
- 40 zł za pełną historię serwisową czyli przebieg z historią serwisowania i napraw /jeśli takowe były/
- 10 zł rozkodowanie kodów wyposażenia po VIN

Po uzyskaniu danych z historii bardzo proszę o krótkie potwierdzenie w tym temacie, czy transakcja przebiegła pomyślnie
By bastianek1 -  23 lut 2011, 21:16
 -------
#38758
Jezeli auto pochodzi z Holandii, Belgii to raczej nie realne cos sprawdzic, gdzyz oni nie maja bazy danych w salonach kompatybilnej np. z Niemcy, Polska, Szwajcaria, itp.
By bastianek1 -  23 lut 2011, 21:28
 -------
#38762
Uwazam ze i tak powinienes to zrobic dla wlasnej pewnosci, jeszcze mozesz zadzwonic osobiscie do salonu w holandii gdzie byl serwisowany i powinni Ci udzielic info jezeli maja u siebie w kompie.
By KociaK -  23 lut 2011, 22:56
 -------
#38776
Mój kumpel ma golfa z Holandii i napisał do gościa który przesyła takie historie aut i miał w swojej pewne naprawy, opisane co było wymienione i oczywiście stan licznika przy każdej z nich.
By gontash -  24 lut 2011, 10:05
 -------
#38785
bastianek1 pisze:Jezeli auto pochodzi z Holandii, Belgii to raczej nie realne cos sprawdzic, gdzyz oni nie maja bazy danych w salonach kompatybilnej np. z Niemcy, Polska, Szwajcaria, itp.
Kolego nie opowiadaj bajek. Moje auto pochodzi z Holandii i przed kupnem panowie z ASO przedstawili mi całą jego historie.
By maciekandr -  24 lut 2011, 11:17
 mazowieckie
#38789
Kolego nie opowiadaj bajek. Moje auto pochodzi z Holandii i przed kupnem panowie z ASO przedstawili mi całą jego historie.[/quote]

jesli mozesz to powiedz mi w ktorym ASO sprawdzels tą historie i czy trzeba tam osobiscie jechac czy mozna telefonicznie oraz czy jest jakis koszt takiego sprawdzenia? bede wdzieczny za post
By jozin -  24 lut 2011, 11:36
 -------
#38791
maciekandr pisze:witam czy ktos z Forumowiczów ma możliwość sprawdzenia historii auta po nr vin? mam z tym problem bo kupilem golfa i ma najechane 140tys a w ksiazce(holenderska) nie jest zaznaczone czy byl wymieniany pasek rozrzadu:/

kolego odezwij się do tego klienta ;)
nr GG 5334754
na pewno Ci pomoże 8)
By gontash -  24 lut 2011, 12:06
 -------
#38792
maciekandr pisze: jesli mozesz to powiedz mi w ktorym ASO sprawdzels tą historie i czy trzeba tam osobiscie jechac czy mozna telefonicznie oraz czy jest jakis koszt takiego sprawdzenia? bede wdzieczny za post
Sprawdzałem w ASO Ster w Radomiu, i w ASO w Krośnie.

Ogólnie zasada jest taka że, sprawdzają bez problemów pod warunkiem że jest właściciel auta i wyraża na to zgodę. W takim przypadku nie mają prawa pobierać kasiory (ale jak wiadomo różnie to bywa).

Jeżeli pójdziesz sam, nie jako właściciel, to już zależy od uprzejmości człowieka który Cię będzie obsługiwał.

Możesz spróbować jeszcze taki numer (jeśli chodzi Ci tylko o sprawdzenie autentyczności przebiegu no i tego paska). Dzwonisz do ASO i mówisz że kupiłeś auto z Holandii, i nie wiesz czy masz już do nich jechać z wymianą paska rozrządu czy jeszcze się możesz wstrzymać. Pan/i poprosi o VIN i Ci przedstawi inforamcje na temat ostatniej wymiany, z której będziesz mógł już dużo wywnioskować.
By krisv -  24 lut 2011, 12:39
 mazowieckie
#38805
Ja tez tak sprawdzalem vin jak piszesz wymiana rozrzadu :)

W aso problem tez polega na tym iz zdarzalo ( i zdarza) sie ze drugi wlasciciel kupil pojazd z kreconym licznikiem i po takim info ASO nagle stawalo sie strona w klotni, procesie ( a w problemy osob trzecich aso nie chce sie mieszac ) .

Co gorsze po dzis dzien nie jest jakby uregulowane czy ASO ma prawo udostepnic dane serwisowe za czasow pierwszego wlasciciela czy tez nie.

Kolejny problem SKODY i SEATA za zwyczaj da sie tylko sprawdzic w rodzimym aso w ktorym pojazd zostal zakupiony. Z VW i AUDI w kazdym aso jest dostep do baz i sprawdzisz historie o ile byl robiony w ASO.

Pozdrawiam.
By gontash -  24 lut 2011, 12:45
 -------
#38807
Ja zauważyłem jedną zależność:
Im większe miasto, tym ASO jest bardziej problematyczne (no i droższe :) ). Osobiście z W-wy jeżdżę do ASO w Radomiu. Mimo że dochodzi dojazd, to i tak lepiej wychodze finansowo i nerwowo.
By bastianek1 -  24 lut 2011, 16:07
 -------
#38832
gontash pisze:
bastianek1 pisze:Jezeli auto pochodzi z Holandii, Belgii to raczej nie realne cos sprawdzic, gdzyz oni nie maja bazy danych w salonach kompatybilnej np. z Niemcy, Polska, Szwajcaria, itp.
Kolego nie opowiadaj bajek. Moje auto pochodzi z Holandii i przed kupnem panowie z ASO przedstawili mi całą jego historie.
Kolego akurat w VW Ster to ja bywam bo pochodze z Radomia. Pare aut mi tam sprawdzali i wiekszosc wlasnie pochodzenia Holenderskiego i Belgijskiego i zawsze byl z tym problem. Natomiast z autami z Niemiec i Szwajcarii info mialem od razu. Wiec to nie sa bajki tylko tak bylo na moim przykladzie.

Jeszcze duzo zalezy od ludzi ktorzy mieli auta za granica i gdzie je serwisowali, bo holendrzy rzadko kiedy jada do serwisu autoryzowanego, a niemcy raczej zawsze.
By gontash -  24 lut 2011, 17:05
 -------
#38839
bastianek1 pisze:Jezeli auto pochodzi z Holandii, Belgii to raczej nie realne cos sprawdzic, gdzyz oni nie maja bazy danych w salonach kompatybilnej np. z Niemcy, Polska, Szwajcaria, itp.
Kolego piszę Ci jasno że, ASO ma taki sam dostęp do bazy danych zarówno Niemieckiej jak i Holenderskiej.
bastianek1 pisze:Jeszcze duzo zalezy od ludzi ktorzy mieli auta za granica i gdzie je serwisowali, bo holendrzy rzadko kiedy jada do serwisu autoryzowanego, a niemcy raczej zawsze.
A że, ty sprawdzasz auta które nigdy nie były serwisowane w ASO (w co szczerze wątpie) to się nie dziw że ich nie ma w bazie VW.

Reasumując jeśli kolegi maciekandr auto było serwisowane (z domysłów na to wygląda),to nie będzie miał problemów ze sprawdzeniem historii auta w bazie!!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 25