Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy zwi膮zane z elektronik膮 i elektryk膮 (o艣wietlenie, 偶ar贸wki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar u偶ytkownika
przez Mettenoos - Moderator/Tropiciel Spamer贸w  -  
 pomorskie
leszek158 pisze: czy korekta przebiegu licznika nie jest zapisywana w jaki艣 logach czy innych danych?

dla przyk艂adu jak wymienia艂em modu艂 kierownicy to by艂 tam zapisany przebieg natomiast jak zamontowa艂em nowy modu艂 to ju偶 nie ma tam 偶adnej informacji, ponadto przelecia艂em wszystkie dost臋pne sterowniki 艂膮cznie z modu艂em ABS-u i IMMO i nigdzie nie ma informacji o przebiegu

leszek158 pisze:Jak ja kupowa艂em swoje VW KMV to m贸j znajomy, po pod艂膮czeniu laptopa (nie wiem jakim programem to sprawdza艂) stwierdzi艂, i偶 nie by艂o nic "grzebane"

to nie jest 偶aden dow贸d 偶e auto nie jest kr臋cone bo tego si臋 nie da sprawdzi膰, jak jest cofni臋ty w EDC-16 to nigdzie nie sprawdzisz, czasami cofaj膮 tylko w zestawie wska藕nik贸w ale to ju偶 rzadko艣膰
Awatar u偶ytkownika
przez leszek158 - Filantrop  -  
 lubelskie
Masz racj臋, ale...

"Por贸wna艂 te dane z danymi z wk艂adki do ksi膮偶ki serwisowej, na kt贸rej w 51. punktach wpisano szczeg贸艂owe fabryczne dane, a w pkt. 07 algorytm soft'u i jego dat臋."

...przy ka偶dorazowej ingerencji i zmianie w sofcie, zmienia si臋 jego suma kontrolna-algorytm i data zmiany, i chyba tylko na tej podstawie mo偶na stwierdzi膰 jak膮艣 ingerencj臋 (np. korekt臋 licznika) chyba, 偶e program VW a to nie pozwala, no ale po co jest podawany w takim razie nr algorytmu softu. We wcze艣niejszych telefonach kom贸rkowych, z艂odzieje zmieniali nr IMEI na ten "nie trefny", ale pracowali na starszej pami臋ci IPROM, w nowych taka zabawa nie przejdzie. I na tej podstawie s膮dz臋, 偶e jest mo偶liwo艣膰 sprawdzenia czy by艂a ingerencja i jaka w program, oraz jej data - mo偶e kwestia tylko odpowiedniego oprogramowania.
Awatar u偶ytkownika
przez fredric - Ramol  -  
 mazowieckie
leszek158 pisze:...przy ka偶dorazowej ingerencji i zmianie w sofcie, zmienia si臋 jego suma kontrolna-algorytm i data zmiany, i chyba tylko na tej podstawie mo偶na stwierdzi膰 jak膮艣 ingerencj臋 (np. korekt臋 licznika)

W takim razie nawet zrobienie programu mo偶e by膰 odebrane jako pr贸ba korekty.
Awatar u偶ytkownika
przez fredric - Ramol  -  
 mazowieckie
Jestem ciekaw czy w systemie vw widniej膮 dane na temat ilo艣ci ingerencji przez servis. Powiedzmy 偶e ca艂y czas servisujemy auto w ASO, wi臋c na logik臋 maj膮 na temat auta wszystko. I dziwne mo偶e by膰 偶e nagle kto艣 robi ''reset'', jak chcia艂em robi膰 program to auto mia艂em na gwarancji i wszyscy nasi tunerzy informowali mnie 偶e wida膰 ingerencj臋 w kompie przy wizycie w servisie. Ale to by艂o par臋 lat temu i dotyczy艂o ewentualnych problem贸w silnikowych na gwarancji.