Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  03 mar 2011, 9:56
 pomorskie
#39303
leszek158 pisze: czy korekta przebiegu licznika nie jest zapisywana w jakiś logach czy innych danych?
dla przykładu jak wymieniałem moduł kierownicy to był tam zapisany przebieg natomiast jak zamontowałem nowy moduł to już nie ma tam żadnej informacji, ponadto przeleciałem wszystkie dostępne sterowniki łącznie z modułem ABS-u i IMMO i nigdzie nie ma informacji o przebiegu

leszek158 pisze: Jak ja kupowałem swoje VW KMV to mój znajomy, po podłączeniu laptopa (nie wiem jakim programem to sprawdzał) stwierdził, iż nie było nic "grzebane"
to nie jest żaden dowód że auto nie jest kręcone bo tego się nie da sprawdzić, jak jest cofnięty w EDC-16 to nigdzie nie sprawdzisz, czasami cofają tylko w zestawie wskaźników ale to już rzadkość
Awatar użytkownika
By leszek158 -  03 mar 2011, 11:05
 lubelskie
#39307
Masz rację, ale...

"Porównał te dane z danymi z wkładki do książki serwisowej, na której w 51. punktach wpisano szczegółowe fabryczne dane, a w pkt. 07 algorytm soft'u i jego datę."

...przy każdorazowej ingerencji i zmianie w sofcie, zmienia się jego suma kontrolna-algorytm i data zmiany, i chyba tylko na tej podstawie można stwierdzić jakąś ingerencję (np. korektę licznika) chyba, że program VW a to nie pozwala, no ale po co jest podawany w takim razie nr algorytmu softu. We wcześniejszych telefonach komórkowych, złodzieje zmieniali nr IMEI na ten "nie trefny", ale pracowali na starszej pamięci IPROM, w nowych taka zabawa nie przejdzie. I na tej podstawie sądzę, że jest możliwość sprawdzenia czy była ingerencja i jaka w program, oraz jej data - może kwestia tylko odpowiedniego oprogramowania.
Awatar użytkownika
By fredric -  03 mar 2011, 17:50
 mazowieckie
#39336
leszek158 pisze:...przy każdorazowej ingerencji i zmianie w sofcie, zmienia się jego suma kontrolna-algorytm i data zmiany, i chyba tylko na tej podstawie można stwierdzić jakąś ingerencję (np. korektę licznika)
W takim razie nawet zrobienie programu może być odebrane jako próba korekty.
Awatar użytkownika
By fredric -  04 mar 2011, 7:36
 mazowieckie
#39376
Jestem ciekaw czy w systemie vw widnieją dane na temat ilości ingerencji przez servis. Powiedzmy że cały czas servisujemy auto w ASO, więc na logikę mają na temat auta wszystko. I dziwne może być że nagle ktoś robi ''reset'', jak chciałem robić program to auto miałem na gwarancji i wszyscy nasi tunerzy informowali mnie że widać ingerencję w kompie przy wizycie w servisie. Ale to było parę lat temu i dotyczyło ewentualnych problemów silnikowych na gwarancji.