Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By Pidzers -  26 mar 2012, 21:18
 dolnośląskie
#67054
Pablo pisze:Ale są też zderzaki z okienkiem i klapką. Jak zdejmujesz hak to zakladasz zaślepkę, a jak montujesz hak to ją ściągasz.
Kolega nie umie czytać ze zrozumieniem pytania :?: :mrgreen:
By Pablo -  26 mar 2012, 21:39
 małopolskie
#67060
Umie czytać ze zrozumieniem. Pytanie było "czy istnieje",ale podaję alternatywę w przypadku, gdyby był kłopot ze znalezieniem haka pasującego pod niewycięty zderzak.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  26 mar 2012, 23:05
 pomorskie
#67079
unseen pisze:I chyba jedyne sensowne wyjście. Dotrwać dokładkę i ori lub nie hak przynajmniej nie musisz z nim jeździć bo ile razy może się przydać zawsze możesz u mnie obadac jaką trzeba a jest ich sporo na allegro
dla mnie żaden problem, choć mam zdejmowaną westfalię to jeżdżę z nim cały czas :D
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  26 mar 2012, 23:09
 pomorskie
#67082
Mistrz pisze: który nie wymaga ciecia plastiku z tylnego zderzaka,
W Mk5 nie ma takowego
Awatar użytkownika
By Krzycho -  27 mar 2012, 20:20
 małopolskie
#67183
mettenos pisze:
unseen pisze:I chyba jedyne sensowne wyjście. Dotrwać dokładkę i ori lub nie hak przynajmniej nie musisz z nim jeździć bo ile razy może się przydać zawsze możesz u mnie obadac jaką trzeba a jest ich sporo na allegro
dla mnie żaden problem, choć mam zdejmowaną westfalię to jeżdżę z nim cały czas :D
no tak tz dupochron
By Sylwestro -  02 wrz 2014, 18:46
 -------
#141971
Odgrzeje trochę kotleta :D zbieram się do montażu haka w A3. Mam jedno pytanko przed zakupem haka. A mianowicie może ktoś się orientuje czym się różni wiązka uniwersalna od wiązki dedykowanej do Audi A3 z 2005 roku ? Pytam bo różnica w cenie wynosi 350 zeta. Jest to parę złotych wiadomo ale jak mam mieć po podpięciu przyczepki choinkę z tyłu w lampach to wolę wydać te 350 więcej :D
By Rutra -  02 wrz 2014, 21:58
 -------
#141998
Jak podepniesz instalację na krótko to bord będzie wywalał kontrolkę przepalonej żarówki i odłączy oświetlenie tyłu - zbyt duży pobór energii będzie rozpoznawał jako zwarcie. Musisz mieć moduł, który od bordu będzie otrzymywał informację jakie światło zaświecić i sam wytworzy energię niezbędną do zapalenia odpowiedzniej żarówki. :)
Awatar użytkownika
By MichalVRL -  10 paź 2018, 12:00
 małopolskie
#268636
Witam, odświeżę temat bo mam kilka wątpliwości odnośnie montażu haka w swoim aucie - Golf V, ale wersja USA (VW Rabbit).

1. Czy może mi ktoś potwierdzić, że do tego modelu można zamontować oryginalny hak Oris lub jakiś zamiennik automat, tak jak do standardowego golfa V wersja EU? Czy VW Rabbit nie różni się jakoś w tym względzie? A może to musi być hak jak do wersji GTI o ile jest jakaś różnica bo kopiąc w necie, różne opisy spotykałem... i już trochę się gubię.

2. Dowiedziałem się z forum, że trzeba niestety ciąć zderzak lub dokupić dokładkę+zaślepkę jednak u mnie zderzak jest inny niż standardowy choćby ze względu na kwadratową tablice rejestracyjną. No i teraz pytanie czy zostaje wycięcie otworu czy jest jakaś dokładka zderzaka z zaślepką, która by tu spasowała??



Obrazek
Obrazek



3. Znalazłem taką belkę haka Oris obok mojego miejsca zamieszkania:
https://allegro.pl/vw-golf-v-hak-holown ... 06847.html ,
numer części: 1K0803881, no i pytanie czy ta kula haka Oris:
https://www.otomoto.pl/oferta/vw-golf-v ... xtor=SEC-8 ,
numer części: 1K0803882 A będzie pasować do tej belki? Bo spotkałem się jeszcze z kulami haka o numerze 1K0803882.
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  10 paź 2018, 12:17
 dolnośląskie
#268637
1. Przecież buda i podwozie niczym się nie różni :oczko:
2. Nie spotkałem dolnej dokładki z hakiem pod tablicę kwadratową ale zapytaj w ASO. Jeśli nie ma to cięcie dokładki lub wymiana całego zderzaka
3. Niech się mądrzejsi wypowiedzą
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  10 paź 2018, 14:30
 pomorskie
#268642
Dodam że musisz jeszcze mieć moduł a jak chcesz oryginalny to musisz mieć wiązkę z CAN i ciągnąć ją do przodu lewym progiem do borda i skrzynki bezpieczników, zawsze można założyć moduł uniwersalny i podpiąć się pod lampy.
Awatar użytkownika
By MichalVRL -  10 paź 2018, 17:56
 małopolskie
#268654
Ok - tak sądziłem, że jak buda ta sama to podwozie też i nie powinno być problemów z dopasowaniem fabrycznego haka Oris.

Takich dokładek zderzaka pod tablice kwadrat też nigdzie nie spotkałem. Prawdopodobnie będzie cięcie tego co jest i później jakaś estetyczna rzeźba żeby dziura nie straszyła...

Odnośnie modułu to dzięki forum myślę, że wstępnie wiem co i jak.

Zostaje jeszcze pkt. 3 odnośnie tych numerów belki i kuli haka. Czy jest ktoś kto mógłby to sprawdzić?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
By MichalVRL -  11 paź 2018, 13:26
 małopolskie
#268673
Dzwoniłem dziś do ASO i niestety nie dowiedziałem się nic o kuli haka 1K0803882 A. Pan stwierdził, że nie ma takiej w systemie.

To zapytam inaczej dla pewności. Jakie są numery fabrycznego zestawu ORIS belki + kuli haka do Golfa V Hatchback 3D? Wydaję mi się, że:
Belka: 1K0803881
Kula: 1K0803882

Gość z ASO mamrotał coś, że teraz obowiązują inne końcówki nr części tzn.: 902, a nie 882.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka