Volkswagen Golf MK5

Aktualizacja forum

Nast膮pi艂a bardzo du偶a aktualizacja forum. Zosta艂 zaktualizowany ca艂y core wraz z wszystkimi modu艂ami i template do nich przypisanych. W przypadku znalezienia nieprawid艂owo艣ci w dzia艂aniu forum u偶ytkownicy proszeni s膮 w pierwszej kolejno艣ci o wyczyszczenie pami臋ci podr臋cznej przegl膮darki (Zazwyczaj CTRL + F5) a gdy ta operacja nie pomo偶e o zg艂oszenie poprawki w odpowiednim dziale koniecznie w formie listy
Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
Awatar u偶ytkownika
przez marnon -  06 kwie 2012, 17:10
 艣l膮skie
witajcie!

prosz臋 o porad臋, mam niedawno mkV 1.9 TDI BXF 90KM ... przebieg ori 177ty艣 km, od jakiego艣 czasu przy ruszaniu (rzadziej) pu艣ci niebieskiego dymka, ale za ka偶dym razem jak wrzuc臋 dw贸jk臋 i powoli nawet przyspieszam to pu艣ci takiego ma艂ego b膮ka niebieskiego co wida膰 w lusterku, potem przy 3,4,5 nawet przy bucie nic nie leci, zawsze na dw贸jce... dziwne, autko w艂a艣nie wr贸ci艂o z wymiany rozrz膮du, olej filtry wymieniane 3ty艣 km temu, mechanik wspomina艂 mi co艣 o oleju w w臋偶ach od turbo czyli turbo podbiera olej? ale ubytk贸w p贸ki co nie zauwa偶y艂em, komp pokaza艂 偶e mi jedna 艣wieca pad艂a, ale czy to mo偶e mie膰 zwi膮zek? co mo偶e by膰 przyczyn膮? czy czeka mnie regeneracja turbiny?

z g贸ry dzi臋ki za pomoc!
przez krisv -  10 kwie 2012, 11:57
 mazowieckie
Bia艂y dymek - walni臋ta uszczelka pod g艂owic膮 borygo si臋 dostaje do komory spalin.
Niebieski dymek - wcina olej ale jak mechanior powiedzia艂 ze na przewodach, wiec tak jak pisa艂e艣 turbinka puszcza
Czarny dymek - alles gut :) tylko 偶eby nie za du偶o :P

Pewnie objawy mog膮 si臋 zwi臋ksza膰 a je艣li tak to do suszarka do wymiany, w贸wczas albo regeneracja, zakup u偶ywki cho膰 nie wiesz w jakim b臋dzie stanie, 3 opcja wstawi膰 mocniejsza od ASZ 130 konnego lub ARL 150 konnej edycji :)
Awatar u偶ytkownika
przez marnon -  11 kwie 2012, 22:31
 艣l膮skie
dziwne to jest bo ostatnio prawie wog贸le mi nie zakopci, napewno to wina oleju, p贸ki co przejecha艂em prawie 500km i nic nie uby艂o ze stanu... wida膰 偶e dymek puszcza najwi臋cej na dw贸jce jak go troszk臋 zamul臋. tak to nic, nawet przy mocniejszym bucie nie ma nic... mo偶e faktycznie turbo si臋 ko艅czy, pytanie czy regenerowa膰 ju偶 czy tak je藕dzi膰 skoro ubytek oleju jest narazie niewielki.
przez krisv -  12 kwie 2012, 8:50
 mazowieckie
My艣l臋 ze najlepiej sprawdzi膰 stan turbiny zdj膮膰 rur臋 z zimnej muszli to 10 min roboty:) i sprawdzi膰 czy 艂opatki s膮 cale i zdrowe i zobaczy膰 jaki jest luz na o艣ce. Z cieplej strony muszli tez dosy膰 wygodne doj艣cie bo wydech trzyma si臋 na takiej obejmie metalowej:)
Awatar u偶ytkownika
przez marnon -  12 kwie 2012, 16:42
 艣l膮skie
jestem laikiem w kwestii mechaniki silnika, kiedy艣 w by艂ej bmw e46 wg porady pr贸bowa艂em wymontowa膰 klapy kt贸re si臋 urywa艂y w kolektorze to skonczy艂o si臋 tak 偶e prawie komp mi si臋 spali艂 bo upad艂 mi klucz na alternator i zwarcie zrobi艂... od tego czasu powiedzia艂em sobie 偶e sam nie bior臋 si臋 za grzebanie w silniku... pytanie czy tak je藕dzi膰 a偶 turbo ca艂kiem padnie czy regenerowa膰 /wymienia膰 na nowe ju偶. w przysz艂ym tygodniu mam jecha膰 do Niemiec w tras臋 800km w jedn膮 stron臋 i si臋 boje czy mi co艣 nie padnie :D
przez Mario V -  12 kwie 2012, 19:51
 pomorskie
mettenos pisze:....jak puszcza dymka niebieskiego po nocnym postoju to pewnie uszczelniacze popychaczy

Nie zgodz臋 sie nie musi tak by膰 jak u mnie pad艂a pompa w baku to zawsze puszcza艂 b膮ka niebieskiego przy rozruchu po wymianie pompki problem znik艂 :)
Awatar u偶ytkownika
przez marnon -  14 kwie 2012, 18:07
 艣l膮skie
napiszcie jakie jest wasze zdanie bo przymierzam si臋 do wymiany turbiny... znajomy mechanik m贸wi mi ze z regeneracj膮 jest loteria, jedna fajnie 艣miga inna mo偶e si臋 szybko wysypa膰 zale偶y jak kto robi... u偶ywka ? hmm sam nie wiem jak dla mnie takie samo ryzyko jak przy regeneracji ale co ori to ori tylko jak tu uwierzy膰 komu艣 偶e turbo jest ok.... cena przemawia za u偶ywk膮,

co my艣licie?
Awatar u偶ytkownika
przez marnon -  14 kwie 2012, 21:26
 艣l膮skie
mechanik stwierdzi艂 偶e to turbina ... ja jak pisa艂em ekspertem nie jestem, mam do niego zaufanie bo to m贸j kolega, a fachowiec z niego jest dobry. M贸wi艂 mi 偶e turbo przepuszcza olej dlatego tak kopci... do tego zauwa偶y艂em 偶e zaczyna powy偶ej 2500ty艣 obrot贸w gwizda膰. Chcia艂em te偶 si臋 poradzi膰 czy regenerowa膰 czy kupi膰 u偶ywan膮 turbin臋.
przez Mistrz -  16 kwie 2012, 8:14
 -------
Co Wy robicie z tymi turbinami?
Prawie w ka偶dym w膮tku poruszany jest temat regeneracji turbin.
W golfie (105km) mam przelatane 211 tys w passacie(140km) 108 tys i jak w jednym tak i w drugim turbiny rw膮 do przodu a偶 mi艂o.
G艂贸wna sprawa ,,upadku" turbiny to butowanie na zimny i brak ,,odpoczynku" po je藕dzie.
Co do niebieskiego dymku - przyczyny s膮 r贸偶ne....
Osobi艣cie sprzeda艂bym ju偶 ten samoch贸d.... - bo jego 偶ywot mo偶e by膰 ju偶 kr贸tki, a jak si臋 zacznie sypa膰 to wszystko.
Awatar u偶ytkownika
przez marnon -  16 kwie 2012, 13:18
 艣l膮skie
no widzisz ... akurat jak si臋 z turbo obchodzi膰 to wiem i a偶 przesadnie to stosuj臋, ale c贸偶 z tego jak auto mam od niespe艂na miesi膮ca a przywozi艂 mi go znajomy, kto艣 poprostu nie dba艂 o nie nale偶ycie, sam si臋 zastanawiam co dalej czy inwestowa膰 czy sprzedawa膰, mechanik stwierdzi艂 偶e to turbina jest winna temu kopceniu ja si臋 nie znam, oleju p贸ki co mi nie ubywa zrobi艂em narazie 500km , mo偶e to by膰 ma艂a sprawa a mo偶e to by膰 pocz膮tek koszt贸w... niestety mechanikiem nie jestem i nie znam si臋 na tyle by to oceni膰.

a po drugie... czy ka偶dy samoch贸d kt贸ry puszcza minimalnego dymka niebieskiego i wszystko wskazuje na to 偶e to turbo trzeba od razu sprzedawa膰? przecie偶 przy zakupie u偶ywanego auta zawsze istnieje jakie艣 ryzyko 偶e trzeba b臋dzie co艣 naprawi膰 doinwestowa膰 i b臋dzie wszystko ok.
przez Mistrz -  16 kwie 2012, 19:54
 -------
Moim zdaniem - nie jestem prorokiem (jak poczytasz wcze艣niejszym temacie m贸j samoch贸d sam je藕dzi艂 :D).
je艣li to autko sprowadzone z Niemiec to si臋 twierdzi膰 偶e przehulane grubo ponad 300 tys.
S膮siad mia艂 tourana 1.9 tdi 105km mia艂 przelatane 340 tys i b艂臋kitny dymek te偶 ju偶 si臋 pojawi艂.....
obecne samochody to nie to samo co Golfy 3, na kt贸rych robi艂o si臋 500 tys (sam mia艂em kiedy艣 takiego) i nic do niego nie do艂o偶y艂em. P臋k艂a tylko rurka kt贸ra doprowadza do turbiny olej i tyle.
Awatar u偶ytkownika
przez marnon -  16 kwie 2012, 20:40
 艣l膮skie
moje auto jest stety/niestety z Francji... ig艂a to to nie by艂a, ale by艂o w ASO serwisowane, mam faktury przebieg ori 177ty艣 tyle 偶e widocznie nie dostatnie kto艣 o nie dba艂. Tak si臋 opieram 偶e to turbo, bo mechanik mi m贸wi艂 偶e w przewodach od turbo byl olej

Aktualizacja forum

Nast膮pi艂a bardzo du偶a aktualizacja forum. Zosta艂 zaktualizowany ca艂y core wraz z wszystkimi modu艂ami i template do nich przypisanych. W przypadku znalezienia nieprawid艂owo艣ci w dzia艂aniu forum u偶ytkownicy proszeni s膮 w pierwszej kolejno艣ci o wyczyszczenie pami臋ci podr臋cznej przegl膮darki (Zazwyczaj CTRL + F5) a gdy ta operacja nie pomo偶e o zg艂oszenie poprawki w odpowiednim dziale koniecznie w formie listy