Volkswagen Golf MK5

Gara偶 - bol膮czki mechaniczne, kt贸re czasem spotykaj膮 nasze Golfy, pytania o p艂yny eksloatacyjne
przez Tomecki1 - 呕贸艂todzi贸b  -  
 艣l膮skie
Koledzy jak to faktycznie jest z tym olejem w ASO powiedzieli mi 偶e mam zala膰 olejem z norm膮 VW-507.00 bo mam DPF a Castrol
EDGE TD 5W30 ma norm臋 505.01 i jest do silnik贸w diesla z pompo wtryskami kt贸re ja mam wiec jaki faktycznie mam la膰 olej obecnie mam wlany Castro EDGE TD 5W40.
Awatar u偶ytkownika
przez malydaras - Dyskutant  -  
 mazowieckie
505.01 - pompowtryskiwacze bez DPF, wymiana co 15kkm/1 rok
507 - pompowtryskiwacze z/bez DPF, wymiana wg wskaza艅 komputera: do 30kkm/2 lata

marka oleju jest niewa偶na, wa偶na jest pewno艣膰 藕r贸d艂a pochodzenia oleju.
przez Mario V - Fan Forum  -  
 pomorskie
malydaras pisze:505.01 - pompowtryskiwacze bez DPF, wymiana co 15kkm/1 rok
507 - pompowtryskiwacze z/bez DPF, wymiana wg wskaza艅 komputera: do 30kkm/2 lata

marka oleju jest niewa偶na, wa偶na jest pewno艣膰 藕r贸d艂a pochodzenia oleju.

g艂upoty opowiadasz !!!!
1 olej nie wa偶ne czy z DPF czy bez zmienia sie co roku !
2 olej do pompek musi spe艂nia膰 warunki vw 505.01 z DPF czy tez bez PDF
3 je艣li olej jest z norm膮 vw 505.01 ...507 long life wymiana do 30kkm lub po roku
Awatar u偶ytkownika
przez Mettenoos - Moderator/Tropiciel Spamer贸w  -  
 pomorskie

g艂upoty opowiadasz !!!!

to jest g艂upota

tak, tylko 偶e z DPF dodatkowo musi mie膰 507.00

3 je艣li olej jest z norm膮 vw 505.01 ...507 long life wymiana do 30kkm lub po roku

po dw贸ch kolego, po dwoch, tak przewiduje VAG
Awatar u偶ytkownika
przez Mettenoos - Moderator/Tropiciel Spamer贸w  -  
 pomorskie
nie szukaj dziury w ca艂ym, w m贸j Golf je藕dzi艂 na LL, Audi teraz je藕dzi i je藕dzi艂o na LL i wymiana w ASO co 2 lata

generalnie wg wskaza艅 komputera, jednemu wyjdzie wymiana co p贸艂 roku jak robi 60 ty艣 rocznie, innemu co rok a jeszcze innemu co dwa lata, generalnie chodzi o to 偶e NIE P脫殴NIEJ ni偶 2 lata lub 30 ty艣 km
przez Sylwestro - Forumowy gadu艂a  -  
 -------
A powiedzcie mi Koledzy czy s膮 przeciwwskazania do przejscia 5W-40 z 505.01 na Total Quartz Ineo 5W-30ktory ma 504.00,507.00, 503.01?Auto ma na latane 160 tysi.Pytam bo jak kolega mettenos lubie jak nie ma ubytk贸w oleju :mrgreen:
Awatar u偶ytkownika
przez malydaras - Dyskutant  -  
 mazowieckie
Mario V pisze:
malydaras pisze:505.01 - pompowtryskiwacze bez DPF, wymiana co 15kkm/1 rok

g艂upoty opowiadasz !!!!
Mario V, podczas dyskusji bardzo wa偶ne jest aby mie膰 pewno艣膰 co do swoich racji zanim si臋 na kogo艣 naskoczy z wielkim krzykiem :?. Nie b臋d臋 Ci臋 gn臋bi艂 w zwi膮zku z tym co napisa艂e艣 ale mi艂o by by艂o gdyby艣 wyedytowa艂 swojego posta, napisa艂 jakie艣 'magiczne s艂owo' w moim kierunku oraz odwo艂a艂 swoje 3 punkty bo wprowadzaj膮 chaos w temacie.
przez Mario V - Fan Forum  -  
 pomorskie
sorry ale to co napisa艂em nie jest wyssane z palca

macie (tez mam) w kompach ustawione LL a to samochody g艂贸wnie z zachodu.... autostrady... tam to si臋 sprawdza
w naszym kraju praktykuje sie serwis podstawowy czyli 15k/1rok mowa o dieslu
benzyna to inna bajka

wiec je艣li nie mia艂 bym wiedzy w tym temacie to bym sie nie udziela艂
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 126