Volkswagen Golf MK5

Gara┼╝ - sprz─Öt audio, nawigacje, radia CB
przez stefan-16 - Forumowy gadu┼éa  -  
 -------
Bo chyba bez tego Gatewaya b─Ödzie wpierdziela┼é pr─ůd?? Mo┼╝e kto┼Ť poda─ç jaki┼Ť numer takiego co b─Ödzie pasowa┼é.
przez jurgeen - Stary wyga  -  
 pomorskie
moim skromnym zdaniem lepiej, lepszy d┼║wi─Ök odczuwalny na seryjnych g┼éo┼Ťnikach (wtedy jeszcze bez wzmaka i suba), ale przyznam szczerze ┼╝e mi s┼éo┼ä nadepn─ů┼é na ucho, wi─Öc do kogo┼Ť innego lepiej to pytanie skierowa─ç
przez mich_10 - Dyskutant  -  
 mazowieckie
Lepiej trochę gra rcd 510 od rcd 300 różnicy wiadomo bóg wie jakiej nie ma że będzie łupało nie wiadomo jak. Kolega jurgen jest obeznany w podmiankach tego radia geteway musi być po 2008 roku + adapter do anteny :D
 -------
Mam zamiar w jednej V pod┼é─ůczy─ç radyjko rcd510 i do tego do┼éo┼╝y─ç wzmacniacz na system przedni i suba. I teraz pytanie czy po przeprogramowaniu radyjka:
http://www.my-gti.com/1411 " onclick="window.open(this.href);return false;
Kto┼Ť wie ile V b─Ödzie mia┼é ten sygna┼é wyj┼Ťciowy?? Robi si─Ö tak pod fabryczne wzmacniacze, ciekawe jak to si─Ö sprawdza w innych wzmacniaczach podaj─ůc ten sygna┼é na RCA. Widz─Ö ┼╝e Jurgeen tak zrobi┼é ale na suba, co za tym idzie nie powie nam nic na temat szum├│w itp kt├│re mog─ů si─Ö pojawia─ç w wy┼╝szych cz─Östotliwo┼Ťciach.
przez mwsoft - Forumowy gadu┼éa  -  
 mazowieckie
Kuba87 pisze:ale co to za rozwi─ůzanie. podpi─Öcie po najni┼╝szej linii oporu. zmobilizuj si─Ö i popraw :)

Bzdury, RCD/RNS NIE MAJ─ä wyj┼Ťcia sygna┼éu na chinche. RNS510 niby ma AUX out opisany, ale ludzie to sprawdzali i nic tam nie ma!

Jedyna opcja to podlutowanie się do sygnału na płytce w radiu przed wzmacniaczem albo konwerter hi-lo, albo wzmaczniacz z wejsciem hi-input.

To co podes┼éa┼ée┼Ť to jest wej┼Ťcie AUX.
Tam gdzie ma to chinche na wyj┼Ťcie, RCD510 ma wej┼Ťcie AUX. A na chinchach od wej┼Ťcia jest wej┼Ťcie zmieniarki...
 -------
Nie zrozumia┼ée┼Ť, Po pierwsze to wyj┼Ťcie AUX out opisany jest ale w wersji US i Kanada(sprawd┼║cie sobie ┼╝e te radia na EU nie maj─ů opisanych tych pin├│w kt├│re s─ů opisane w US) pewnie st─ůd te domys┼éy. Druga sprawa jest taka ┼╝e poda┼éem kodowanie kt├│re zmienia sygna┼é wyj┼Ťciowy g┼éo┼Ťnik├│w do ni┼╝szego poziomu, nie wiem gdzie ty tam widzisz jakie┼Ť wej┼Ťcie jak byk pisze OUT Line(the outputs from High to Low), dzi─Öki temu mo┼╝emy z tych kabli g┼éo┼Ťnikowych kt├│re wychodz─ů z radia zrobi─ç RCA(tak jak by wbudowany konwerter). Taki zabieg jest robiony jak jest montowany fabryczny wzmacniacz. Ja przynajmniej tak to rozumie, i je┼╝eli dostan─Ö radyjko to je przeprogramuje i zmierz─Ö jakie napi─Öcie pojawia si─Ö na tych pinach g┼éo┼Ťnik├│w.
przez mwsoft - Forumowy gadu┼éa  -  
 mazowieckie
stefan-16 pisze:Nie zrozumia┼ée┼Ť, Po pierwsze to wyj┼Ťcie AUX out opisany jest ale w wersji US i Kanada(sprawd┼║cie sobie ┼╝e te radia na EU nie maj─ů opisanych tych pin├│w kt├│re s─ů opisane w US) pewnie st─ůd te domys┼éy. Druga sprawa jest taka ┼╝e poda┼éem kodowanie kt├│re zmienia sygna┼é wyj┼Ťciowy g┼éo┼Ťnik├│w do ni┼╝szego poziomu, nie wiem gdzie ty tam widzisz jakie┼Ť wej┼Ťcie jak byk pisze OUT Line(the outputs from High to Low), dzi─Öki temu mo┼╝emy z tych kabli g┼éo┼Ťnikowych kt├│re wychodz─ů z radia zrobi─ç RCA(tak jak by wbudowany konwerter). Taki zabieg jest robiony jak jest montowany fabryczny wzmacniacz. Ja przynajmniej tak to rozumie, i je┼╝eli dostan─Ö radyjko to je przeprogramuje i zmierz─Ö jakie napi─Öcie pojawia si─Ö na tych pinach g┼éo┼Ťnik├│w.

Stary, zerknij kogo ja cytuje pisz─ůc odpowiedz, co? No kto jest podany nad moim wywodem? :twisted:
Chodzi mi o t─ů kostk─Ö, co kolega Kuba87 ka┼╝e jurgenowi kupi─ç na allegro - kt├│ra niby mu da wyj┼Ťcie chinch na wzmacniacz. A tak nie ma, dok┼éadnie tak jak piszesz - jest tylko w wersji US i pewnie jaki┼Ť RNS-E z Audi itp.

Wracaj─ůc do Twojego problemu - przy przestawieniu na sound system poziom napi─Öcia spada do ok ~4-5Vpp.
Problem jest tylko taki, ┼╝e minusowe wyj┼Ťcie na g┼éo┼Ťnik nie jest pod┼é─ůczone do masy (wewn─Ötrznie ka┼╝dy g┼éo┼Ťnik dzia┼éa jako bridge, przynajmniej w RCD310 i RNS310 tak stwierdzi┼éem).
Je┼Ťli masz wzmaka z "p┼éywaj─ůcymi" chinchami (tak ┼╝e masa chincha nie jest po┼é─ůczona bezpo┼Ťrednio z obudowa) to mo┼╝na spokojnie to pod┼é─ůczy─ç bezpo┼Ťrednio.
Je┼Ťli jest - mo┼╝esz upali─ç ko┼äc├│wk─Ö mocy w radiu zwieraj─ůc przez chinche do masy.
O ile masz na gaine we wzmaku odpowiedni zakres regulacji to 4V powinno da─ç rad─Ö.
Zauwa┼╝y┼éem w mojej RNS310, ┼╝e wali b┼é─Ödem przy takim pod┼é─ůczeniu - wida─ç w ori wzmaku musi by─ç jakie┼Ť wi─Öksze obci─ů┼╝enie na liniach.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 26