Volkswagen Golf MK5

Aktualizacja forum

Nast─ůpi┼éa bardzo du┼╝a aktualizacja forum. Zosta┼é zaktualizowany ca┼éy core wraz z wszystkimi modu┼éami i template do nich przypisanych. W przypadku znalezienia nieprawid┼éowo┼Ťci w dzia┼éaniu forum u┼╝ytkownicy proszeni s─ů w pierwszej kolejno┼Ťci o wyczyszczenie pami─Öci podr─Öcznej przegl─ůdarki (Zazwyczaj CTRL + F5) a gdy ta operacja nie pomo┼╝e o zg┼éoszenie poprawki w odpowiednim dziale koniecznie w formie listy
Usterki, awarie i problemy jednostek benzynowych
przez Pablo -  08 cze 2012, 22:07
 ma┼éopolskie
Adaptację przepustnicy robi się VCDSem. Jak się tym nie bawisz to trzeba uwieżyć mechanikowi na słowo ;-) ew przejechać trochę km, żeby się sama zaadaptowała.
Ja czy┼Ťci┼éem na wyrost przepustnic─Ö, po problemie w drugim Golfie ;-)
Co do spalania, to powinno oscylowa─ç w okolicy bardziej 8 / 100.
przez kebes -  09 cze 2012, 18:40
 -------
:) O adaptacji to wiem, że się robi VCDSem. A przepustnica była czyszczona w lutym więc trochę czasu już minęło.
Pyta┼éem jak sprawdzi─ç to lewe powietrze. Wczoraj zauwa┼╝y┼éem, ┼╝e gumowy przew├│d ┼é─ůcz─ůcy odm─Ö z przepustnic─ů by┼é owini─Öty ta┼Ťm─ů. Po zdj─Öciu ta┼Ťmy okaza┼éo si─Ö, ze przew├│d ten jest przerwany. W nadziei, ┼╝e mo┼╝e to jest przyczyna moich problem├│w dosztukowa┼éem i porz─ůdnie dorobi┼éem brakuj─ůcy fragment przewodu, ale niestety to nie pomog┼éo. Obroty wci─ů┼╝ si─Ö zawieszaj─ů. Jeszcze na dodatek popsu┼éy mi si─Ö ┼Ťwiat┼éa do jazdy dziennej. Ku┼║wa odk─ůd mam to auto non-stop musz─Ö przy nim grzeba─ç! :twisted:
przez kebes -  31 lip 2012, 17:32
 -------
Po wizytach u paru mechanik├│w/elektryk├│w i wymianie/sprawdzeniu przepustnicy, EGR, peda┼éu gazu, ┼Ťwiec, kabli i cewki jestem wci─ů┼╝ w punkcie wyj┼Ťcia. Jeden z mechanik├│w sugeruje uszkodzony sterownik silnika (Simos 7.1). Jakie┼Ť sugestie?
przez Pablo -  31 lip 2012, 18:19
 ma┼éopolskie
A w czasie jazdy te┼╝ si─Ö to zdarza? Mo┼╝e wina le┼╝y w potencjometrze pedalu gazu?
przez kebes -  31 lip 2012, 18:38
 -------
tak jak pisałem, pedał gazu podmieniony był, problem dalej występuje. to się pojawia tylko na zimnym silniku. w dodatku na biegu jałowym (nie ważne czy zimny czy ciepły silnik) przerywa na 2 i 4 cylindrze i ma za niskie obroty.
przez Pablo -  31 lip 2012, 20:29
 ma┼éopolskie
Niskie obroty to og├│lnie cecha silnika 1,6 (BGU).
Jak wypadaj─ů zap┼éony to kable i cewka do wymiany.
Awatar u┼╝ytkownika
przez Dexter23pl -  01 sie 2012, 13:56
 ┼Ťl─ůskie
za wolne obroty odpowiedzialny jest silniczek krokowy w przepustnicy ale w golfie chyba jest to po┼é─ůczone razem z silnikiem po prostu od gazu wiec zostaje podmienienie ca┼éej przepustnicy na inn─ů. Ja te┼╝ mam dziur─Ö w tej rurce co idzie do odmy i nic si─Ö nie dziej z obrotami.
przez kebes -  01 sie 2012, 17:50
 -------
dexter23pl pisze:za wolne obroty odpowiedzialny jest silniczek krokowy w przepustnicy ale w golfie chyba jest to po┼é─ůczone razem z silnikiem po prostu od gazu wiec zostaje podmienienie ca┼éej przepustnicy na inn─ů. Ja te┼╝ mam dziur─Ö w tej rurce co idzie do odmy i nic si─Ö nie dziej z obrotami.

Tak jak pisa┼éem wcze┼Ťniej przepustnica jest podmieniona, a problem dalej istnieje
Awatar u┼╝ytkownika
przez TIMMY -  11 sie 2012, 22:14
 mazowieckie
Witam!
Wita┼éem si─Ö ju┼╝ w g┼é├│wnym w─ůtku i napisa┼éem ┼╝e auto nie jest jeszcze oficjalnie moje,
ale jestem bardzo bliski kupienia go.
Wyposa┼╝ony jest w┼éa┼Ťnie w ten silnik jak w tytule i mam co do niego kilka pyta┼ä
i w─ůtpliwo┼Ťci...
Zacznę od tego że samochód ma przejechane niecałe 100.000 km
a jego ostatni kierowca pomimo młodego wieku, reprezentował wybitnie kapeluszniczo - dieslowski styl jazdy.
Biegi zmienia┼é przy 2000 obrot├│w a pi─ůty bieg wrzuca┼é przy 50 na godzin─Ö
I teraz pytanie: Na wolnych obrotach silnik pracuje troch─Ö nier├│wno
i troch─Ö si─Ö telepie. To telepanie czu─ç to nawet wewn─ůtrz kabiny.
Słychać też jakby lekkie klepanie zaworów.
Po wci┼Ťni─Öciu gazu silnik reaguje z lekkim op├│┼║nieniem i takim jakby
sssykni─Öciem na pocz─ůtku.
Podczas jazdy pracuje zupełnie normalnie ale nie czuć tych 100 koni mechanicznych.
Wiem ┼╝e to "tylko" 100 koni a samoch├│d ma d┼éugo┼Ť─ç ponad 4,5 metra (Variant) i swoje wa┼╝y, ale u kolegi w Octavii ten sam silnik wydaje si─Ö ┼╝wawszy.
Co mo┼╝e powodowa─ç te objawy?
Drug─ů rzecz─ů s─ů ┼Ťlady oleju za przepustnic─ů (chyba) kt├│re ukaza┼éy
mi się po zdjęciu plastikowej osłony silnika.
Dla mnie dziwne jest to ┼╝e auto jest systematycznie serwisowane
w ASO (ostatni serwis był w kwietniu) a oni tego nie widzieli...
Co Wy na to?
Obrazek
Pozdrawiam!
przez Pablo -  12 sie 2012, 9:43
 ma┼éopolskie
Co do telepania to jest cecha tego silnika. Przez wiele lat VW tego nie poprawił.
Jak zaobserwujesz na VCDS, wolne obroty wachaj─ů si─Ö nieraz w okolicy 680 rpm, a norma m├│wi o zakresie 650-750, wi─Öc teoretycznie jest wszystko OK :wink:
Jest na to p├│┼é┼Ťrodek :wink: : Jak w┼é─ůczysz klimatyzacj─Ö to obroty sie podnosz─ů minimalnie i nie odczujesz tych drga┼ä :wink:
Mo┼╝na pr├│bowa─ç zrobic adaptacj─Ö przepustnicy, ale raczej to nie pomo┼╝e, szkoda czasu.
Zaolejenie w okolicy przepustnicy mo┼╝e wyst─ůpi─ç, poniewa┼╝ jest do niej pod┼é─ůczona karbowana rurka id─ůca z odmy - ona cz─Östo jest pop─Ökana i tam si─Ö poci - nie jest to gro┼║ne.
Awatar u┼╝ytkownika
przez TIMMY -  12 sie 2012, 11:36
 mazowieckie
Dzi─Öki za odpowied┼║.
Uspokoi┼ée┼Ť mnie troch─Ö :D
Czyli to pocenie da si─Ö wyeliminowa─ç?
A co z tym klekotaniem na wolnych obrotach i op├│┼║nionym wkr─Öcaniem si─Ö na obroty?
Czy po 100.000 przebiegu stylem jazdy takim jak opisa┼éem na pocz─ůtku
wymagana mo┼╝e by─ç regulacja zawor├│w?
Swoj─ů drog─ů to dziwne te nieregularne obroty.
Dlaczego VW tego nie zrobi┼éo porz─ůdnie? :?:
Co do VCDS to dopiero będę was męczył co i jak, ale to po zakupie
i zapoznaniu si─Ö z autem :wink:
Pozdro!
przez Pablo -  12 sie 2012, 12:35
 ma┼éopolskie
Musisz podejrze─ç ten w─Ö┼╝yk z odmy do przepustnicy i co┼Ť samemu wyrze┼║bi─ç, albo zostawi─ç, nic sie nie stanie.
Co do klekotania to Ci nie pomog─Ö, bo to subiektywne odczucie - jed┼║, niech jaki┼Ť mechanik to oceni.
Awatar u┼╝ytkownika
przez Dexter23pl -  12 sie 2012, 19:12
 ┼Ťl─ůskie
kolego ja mam dokłaeni ten sam silnik i smigam tym z 2 miesiace na razie.

1 zaolejenie.
u mnei by┼éa p─Ökni─Öta ta rurka karbowana od odmy ale widz─Ö ┼╝e tobie nie o ni─ů chodzi tylko o zaolejenie w okolicy tej jakby zaslepki ko┼éo przepustnicy z ┼╝├│┼éta naklejk─ů. niewiem o co biega ale u mnie te┼╝ tam jest zaolejone. Prubowa┼éem to odkr─Öci─ç ale nie da┼éem rady. rusza si─Ö to troche ale nie wiem jak to wyci─ůgn─ůc.

2. nie r├│wna praca
u mnie tez nie r├│wno lekko chodzi ale nie wibruje nic w kabinie.
u siebie podejżewam wtryskiwacze pb bo jak założyłem gaz to na pracy na gazie silnik chodzi równo.

3 opuznienie na gaz
tez takie lekkie zamyslenie wyst─Öpuje jak stoje na luzie i wcisne mu w deche to pomysli z 0.5sek i idzie w g├│r─Ö. tez jest syk zaci─ůganego powietrza.

4 klepanie zawor├│w
wydaje mi sie ┼╝e nei klepi─ů zawory a s┼éychac wtryski PB ., u mnie po prze┼éaczeniu na gaz nic nie s┼éychac.

5 moc
100 koni niby to ma ale w por├│wnaniu z poprzendim moim autem co te┼╝ mia┼éo 100 koni m├│j silnik wkr─Öca sie szybciej na obroty przy obci─ůzeniu

te┼╝ mam ksi─ůzke z aso i przeglady na biezaco i te┼╝ nic z obrotami nie robili oraz z tym zaoliwieniem wiec moze to wszyscy olewaj─ů . nie wiem ;)
Awatar u┼╝ytkownika
przez TIMMY -  12 sie 2012, 21:08
 mazowieckie
Dzi─Öki Dexter!
┼üadnie mi opisa┼ée┼Ť sprawy :D
Szczeg├│lnie ciekawe jest to ┼╝e niekt├│re rzeczy ust─Öpuj─ů po prze┼é─ůczeniu na gaz.
W "moim" egzemplarzu nie ma instalki "podtlenku LPG" :wink: wi─Öc nie sprawdz─Ö.
Jestem w stanie zrozumie─ç niekt├│re rzeczy ┼╝e Ten Typ Tak Ma, ale ┼╝eby w 4 letnim samochodzie
z małym przebiegiem? I to w tak wychwalanym VW?
Trudno, pewnie po jakim┼Ť czasie do tego przywykn─Ö. Oczywi┼Ťcie jak ju┼╝ kupi─Ö :mrgreen:
Pozdro!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 16

Aktualizacja forum

Nast─ůpi┼éa bardzo du┼╝a aktualizacja forum. Zosta┼é zaktualizowany ca┼éy core wraz z wszystkimi modu┼éami i template do nich przypisanych. W przypadku znalezienia nieprawid┼éowo┼Ťci w dzia┼éaniu forum u┼╝ytkownicy proszeni s─ů w pierwszej kolejno┼Ťci o wyczyszczenie pami─Öci podr─Öcznej przegl─ůdarki (Zazwyczaj CTRL + F5) a gdy ta operacja nie pomo┼╝e o zg┼éoszenie poprawki w odpowiednim dziale koniecznie w formie listy