Volkswagen Golf MK5

Aktualizacja forum

Nast─ůpi┼éa bardzo du┼╝a aktualizacja forum. Zosta┼é zaktualizowany ca┼éy core wraz z wszystkimi modu┼éami i template do nich przypisanych. W przypadku znalezienia nieprawid┼éowo┼Ťci w dzia┼éaniu forum u┼╝ytkownicy proszeni s─ů w pierwszej kolejno┼Ťci o wyczyszczenie pami─Öci podr─Öcznej przegl─ůdarki (Zazwyczaj CTRL + F5) a gdy ta operacja nie pomo┼╝e o zg┼éoszenie poprawki w odpowiednim dziale koniecznie w formie listy
Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
przez max.872 -  23 wrz 2012, 13:45
 -------
Witam, od paru dni wyskakuje mi kontrolka ┼Ťwiec ┼╝arowych, najcz─Ö┼Ťciej dzieje si─Ö to przy dohamowywaniu na biegu.
Kontrolka ┼Ťwiec ┼╝arowych miga, a przy ponownym za┼é─ůczeniu silnika ju┼╝ znika, ale po kr├│tkiej je┼║dzi znowu wyskakuje. Nie mam poj─Öcia z czym ona jest zwi─ůzana, poniewa┼╝ silnik pracuje normalnie, nie traci mocy i wszystko jest ok. Przy pracy silnika na postoju kontrolka nie wy┼Ťwietla si─Ö i nie ma znaczenia na jakich obrotach jest silnik. Wyczyta┼éem ┼╝e przyczyn─ů mo┼╝e by─ç zepsuty czujnik hamulca, jednak ┼Ťwiat┼éa stopu dzia┼éaj─ů a kontrolka nie wyskakuje w chwili hamowania. ┼Üwiece ┼╝arowe zmierzy┼éem i s─ů sprawne. Nie s┼éysz─Ö nigdzie wyciek├│w powietrza i nie wiem za co si─Ö zabra─ç. Czy mo┼╝e kto┼Ť ma pe┼ény wypis oznacze┼ä komunikat├│w jakie pokazuj─ů si─Ö na komputerze oraz kontrolek?
przez max.872 -  23 wrz 2012, 14:36
 -------
No tak, tylko po podpi─Öciu do kompa, nic nie pisze o ┼Ťwiat┼éach stop a sam b┼é─ůd wyskakuje w momencie, w kt├│rym nie u┼╝ywam peda┼éu hamulca. Niestety dok┼éadnie nie wiem co w kompie wyskoczy┼éo, wiem jedynie ┼╝e o hamulcu nie by┼éo nic napisane, bo mechanik to sprawdza┼é i nie powiedzia┼é, rzuci┼é jedynie has┼éem o jakim┼Ť czujniku przep┼éywu powietrza, ┼╝ebym sprawdzi┼é szczelno┼Ť─ç uk┼éadu, natomiast nie wiem jak to zrobi─ç. ┼╗adnych p─Ökni─Ö─ç nie wida─ç a na wysokich obrotach silnika nie s┼éycha─ç aby gdzie┼Ť sz┼éo lewe powietrze.
przez miro -  23 wrz 2012, 18:06
 ma┼éopolskie
kontrolka swiec zarowych w silnikach tdi (jej "miganie" )
oznacza bledy w sterowaniu silnikiem, jak kolega wyzej napisal czesto jest to czujnik pedalu hamulca/brak swiatel stop, ale nie zawsze, przyczyn moze byc mnostwo
bez podiecia do komputera i zczytania bledow, ktore sie wtedy zapisuja mozna tylko gdybac...
miales podpietego vcdsa, trzeba zapisywac bledy, napisalbys tutaj, moglibysmy cos wiecej doradzic, tak to ...
Awatar u┼╝ytkownika
przez Mettenoos -  24 wrz 2012, 8:09
 pomorskie
max.872 pisze:No tak, tylko po podpi─Öciu do kompa, nic nie pisze o ┼Ťwiat┼éach stop

a co pisze?

a sam b┼é─ůd wyskakuje w momencie, w kt├│rym nie u┼╝ywam peda┼éu hamulca.

nie musisz akurat w danym momencie u┼╝ywa─ç hamulca ┼╝eby b┼é─ůd czujnika si─Ö pojazwi┼é

rzuci┼é jedynie has┼éem o jakim┼Ť czujniku przep┼éywu powietrza, ┼╝ebym sprawdzi┼é szczelno┼Ť─ç uk┼éadu, natomiast nie wiem jak to zrobi─ç. ┼╗adnych p─Ökni─Ö─ç nie wida─ç a na wysokich obrotach silnika nie s┼éycha─ç aby gdzie┼Ť sz┼éo lewe powietrze.

czyli mechanik sam nie wie, jak m├│wi┼é o nieszczelno┼Ťci to pewnie chodzi┼éo o nieosi─ůgni─Öt─ů doln─ů granic─Ö ci┼Ťnienia do┼éadowania
przez max.872 -  24 wrz 2012, 11:12
 -------
Na razie nie chce jecha─ç na komputer, bo jedynie mi kasa poleci a znowu informacje b─Öd─ů og├│lne. Chcia┼ébym sprawdzi─ç ten czujnik stop, tylko ┼╝e po rozebraniu obudowy przy pedale hamulca okazuje si─Ö ┼╝e nie ma tam ┼╝adnych przewod├│w kt├│re mia┼éyby doprowadzi─ç mnie do samego czujnika. Szuka┼éem dok┼éadnej lokalizacji w internecie, jednak jedynie znalaz┼éem do golf 4 i nie pokrywa sie z golfem 5 dodam ┼╝e to jest rocznik 2007. Gdzie mam szuka─ç tego czujnika?
przez kuba94 -  24 wrz 2012, 11:47
 pomorskie
Czujnik stopu jest w uchwycie peda┼éa hamulca , o ile dobrze pami─Ötam trzeba odkr─Öci─ç os┼éon─Ö nad peda┼éami czujnik wyjmuje si─Ö przez i przekr─Öcenie i wysuni─Öcie z zaczep├│w. Czujnik mo┼╝na delikatnie roz┼éo┼╝y─ç i wyczy┼Ťci─ç ┼Ťrodek gdzie┼Ť jest do tego manual na forum. Czasem to czyszczenie pomaga i nie trzeba kupowa─ç nowego .
przez miro -  24 wrz 2012, 18:32
 ma┼éopolskie
nie rozkrecaj zadnego czujnika, bo na 99% to nie jego wina
o ile w a3 8l, leonie 1, golfie4 standardem bylo padanie tego, to w golfie 5,a3 8p, leonie 2 itd to sie praktycznie nie zdaza
z reszta mechanik ci mowil jaki masz blad,
nie chcesz wydawac kasy, to zainwestuj raz, wydaj cale 150zl i bedziesz mial wlasny

niestety ale na forum szklanej kuli nikt nie ma, a jak ci sie chce tak macac po aucie na slepo to coz...
przez mwsoft -  24 wrz 2012, 22:02
 mazowieckie
miro pisze:nie rozkrecaj zadnego czujnika, bo na 99% to nie jego wina
o ile w a3 8l, leonie 1, golfie4 standardem bylo padanie tego, to w golfie 5,a3 8p, leonie 2 itd to sie praktycznie nie zdaza
z reszta mechanik ci mowil jaki masz blad,
nie chcesz wydawac kasy, to zainwestuj raz, wydaj cale 150zl i bedziesz mial wlasny

niestety ale na forum szklanej kuli nikt nie ma, a jak ci sie chce tak macac po aucie na slepo to coz...

Ja tam wymieniałem czujnik stopu :) Dokładnie podczas jazdy się pojawił "Engine check".
Od kt├│rego┼Ť rocznika chyba go ju┼╝ nie ma nad peda┼éem, tylko jest w pompie hamulcowej... a mo┼╝e to ju┼╝ w MK6?
Ale u max.872 to zapewne nie to, skoro mechanik co┼Ť m├│wi┼é o nieszczelno┼Ťciach.
Cho─ç b┼é─Ödy do┼éadowania/niedo┼éadowania chyba nie generuj─ů b┼é─Ödu na zegarach. Co innego przep┼éywka albo EGR.

Wr├│┼╝enie z fus├│w - kup VCDS, a nie za ka┼╝dym razem po 50z┼é za "pod┼é─ůczenie do komputera". Ale mnie to hase┼éko dra┼╝ni ;) :lol:
Lub chociaż spisz 5 cyfrowy numer błędu, jak już go mechanik odczyta.
przez max.872 -  25 wrz 2012, 10:10
 -------
Po podpi─Öciu do kompa wy┼Ťwietla b┼é─ůd czujnika stop, przynajmniej w teorii. Je┼╝eli chodzi o sam czujnik, to niestety mam niesamowitego pecha, bo ten dziad jest faktycznie przy pompie hamulcowej po lewej spodniej cz─Ö┼Ťci, a dost─Öp jest tak kiepski ┼╝e szlak mnie trafi zanim go wybuduje. Na dodatek nie wiem czy czasem p┼éyn hamulcowy nie wycieknie przy tej operacji. Zawodz─ů mnie niemieccy konstruktorzy. Je┼╝eli kto┼Ť b─Ödzie zainteresowany to prze┼Ťle fotk─Ö tego czujnika, jednak wydaje mi si─Ö, ┼╝e ka┼╝dy znajdzie.

Aktualizacja forum

Nast─ůpi┼éa bardzo du┼╝a aktualizacja forum. Zosta┼é zaktualizowany ca┼éy core wraz z wszystkimi modu┼éami i template do nich przypisanych. W przypadku znalezienia nieprawid┼éowo┼Ťci w dzia┼éaniu forum u┼╝ytkownicy proszeni s─ů w pierwszej kolejno┼Ťci o wyczyszczenie pami─Öci podr─Öcznej przegl─ůdarki (Zazwyczaj CTRL + F5) a gdy ta operacja nie pomo┼╝e o zg┼éoszenie poprawki w odpowiednim dziale koniecznie w formie listy