Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy jednostek diesla
przez max.872 - User  -  
 -------
Witam, od paru dni wyskakuje mi kontrolka 艣wiec 偶arowych, najcz臋艣ciej dzieje si臋 to przy dohamowywaniu na biegu.
Kontrolka 艣wiec 偶arowych miga, a przy ponownym za艂膮czeniu silnika ju偶 znika, ale po kr贸tkiej je藕dzi znowu wyskakuje. Nie mam poj臋cia z czym ona jest zwi膮zana, poniewa偶 silnik pracuje normalnie, nie traci mocy i wszystko jest ok. Przy pracy silnika na postoju kontrolka nie wy艣wietla si臋 i nie ma znaczenia na jakich obrotach jest silnik. Wyczyta艂em 偶e przyczyn膮 mo偶e by膰 zepsuty czujnik hamulca, jednak 艣wiat艂a stopu dzia艂aj膮 a kontrolka nie wyskakuje w chwili hamowania. 艢wiece 偶arowe zmierzy艂em i s膮 sprawne. Nie s艂ysz臋 nigdzie wyciek贸w powietrza i nie wiem za co si臋 zabra膰. Czy mo偶e kto艣 ma pe艂ny wypis oznacze艅 komunikat贸w jakie pokazuj膮 si臋 na komputerze oraz kontrolek?
przez max.872 - User  -  
 -------
No tak, tylko po podpi臋ciu do kompa, nic nie pisze o 艣wiat艂ach stop a sam b艂膮d wyskakuje w momencie, w kt贸rym nie u偶ywam peda艂u hamulca. Niestety dok艂adnie nie wiem co w kompie wyskoczy艂o, wiem jedynie 偶e o hamulcu nie by艂o nic napisane, bo mechanik to sprawdza艂 i nie powiedzia艂, rzuci艂 jedynie has艂em o jakim艣 czujniku przep艂ywu powietrza, 偶ebym sprawdzi艂 szczelno艣膰 uk艂adu, natomiast nie wiem jak to zrobi膰. 呕adnych p臋kni臋膰 nie wida膰 a na wysokich obrotach silnika nie s艂ycha膰 aby gdzie艣 sz艂o lewe powietrze.
przez miro - 呕贸艂todzi贸b  -  
 ma艂opolskie
kontrolka swiec zarowych w silnikach tdi (jej "miganie" )
oznacza bledy w sterowaniu silnikiem, jak kolega wyzej napisal czesto jest to czujnik pedalu hamulca/brak swiatel stop, ale nie zawsze, przyczyn moze byc mnostwo
bez podiecia do komputera i zczytania bledow, ktore sie wtedy zapisuja mozna tylko gdybac...
miales podpietego vcdsa, trzeba zapisywac bledy, napisalbys tutaj, moglibysmy cos wiecej doradzic, tak to ...
Awatar u偶ytkownika
przez Mettenoos - Moderator/Tropiciel Spamer贸w  -  
 pomorskie
max.872 pisze:No tak, tylko po podpi臋ciu do kompa, nic nie pisze o 艣wiat艂ach stop

a co pisze?

a sam b艂膮d wyskakuje w momencie, w kt贸rym nie u偶ywam peda艂u hamulca.

nie musisz akurat w danym momencie u偶ywa膰 hamulca 偶eby b艂膮d czujnika si臋 pojazwi艂

rzuci艂 jedynie has艂em o jakim艣 czujniku przep艂ywu powietrza, 偶ebym sprawdzi艂 szczelno艣膰 uk艂adu, natomiast nie wiem jak to zrobi膰. 呕adnych p臋kni臋膰 nie wida膰 a na wysokich obrotach silnika nie s艂ycha膰 aby gdzie艣 sz艂o lewe powietrze.

czyli mechanik sam nie wie, jak m贸wi艂 o nieszczelno艣ci to pewnie chodzi艂o o nieosi膮gni臋t膮 doln膮 granic臋 ci艣nienia do艂adowania
przez max.872 - User  -  
 -------
Na razie nie chce jecha膰 na komputer, bo jedynie mi kasa poleci a znowu informacje b臋d膮 og贸lne. Chcia艂bym sprawdzi膰 ten czujnik stop, tylko 偶e po rozebraniu obudowy przy pedale hamulca okazuje si臋 偶e nie ma tam 偶adnych przewod贸w kt贸re mia艂yby doprowadzi膰 mnie do samego czujnika. Szuka艂em dok艂adnej lokalizacji w internecie, jednak jedynie znalaz艂em do golf 4 i nie pokrywa sie z golfem 5 dodam 偶e to jest rocznik 2007. Gdzie mam szuka膰 tego czujnika?
przez kuba94 - Moderator  -  
 pomorskie
Czujnik stopu jest w uchwycie peda艂a hamulca , o ile dobrze pami臋tam trzeba odkr臋ci膰 os艂on臋 nad peda艂ami czujnik wyjmuje si臋 przez i przekr臋cenie i wysuni臋cie z zaczep贸w. Czujnik mo偶na delikatnie roz艂o偶y膰 i wyczy艣ci膰 艣rodek gdzie艣 jest do tego manual na forum. Czasem to czyszczenie pomaga i nie trzeba kupowa膰 nowego .
przez miro - 呕贸艂todzi贸b  -  
 ma艂opolskie
nie rozkrecaj zadnego czujnika, bo na 99% to nie jego wina
o ile w a3 8l, leonie 1, golfie4 standardem bylo padanie tego, to w golfie 5,a3 8p, leonie 2 itd to sie praktycznie nie zdaza
z reszta mechanik ci mowil jaki masz blad,
nie chcesz wydawac kasy, to zainwestuj raz, wydaj cale 150zl i bedziesz mial wlasny

niestety ale na forum szklanej kuli nikt nie ma, a jak ci sie chce tak macac po aucie na slepo to coz...
przez mwsoft - Forumowy gadu艂a  -  
 mazowieckie
miro pisze:nie rozkrecaj zadnego czujnika, bo na 99% to nie jego wina
o ile w a3 8l, leonie 1, golfie4 standardem bylo padanie tego, to w golfie 5,a3 8p, leonie 2 itd to sie praktycznie nie zdaza
z reszta mechanik ci mowil jaki masz blad,
nie chcesz wydawac kasy, to zainwestuj raz, wydaj cale 150zl i bedziesz mial wlasny

niestety ale na forum szklanej kuli nikt nie ma, a jak ci sie chce tak macac po aucie na slepo to coz...

Ja tam wymienia艂em czujnik stopu :) Dok艂adnie podczas jazdy si臋 pojawi艂 "Engine check".
Od kt贸rego艣 rocznika chyba go ju偶 nie ma nad peda艂em, tylko jest w pompie hamulcowej... a mo偶e to ju偶 w MK6?
Ale u max.872 to zapewne nie to, skoro mechanik co艣 m贸wi艂 o nieszczelno艣ciach.
Cho膰 b艂臋dy do艂adowania/niedo艂adowania chyba nie generuj膮 b艂臋du na zegarach. Co innego przep艂ywka albo EGR.

Wr贸偶enie z fus贸w - kup VCDS, a nie za ka偶dym razem po 50z艂 za "pod艂膮czenie do komputera". Ale mnie to hase艂ko dra偶ni ;) :lol:
Lub chocia偶 spisz 5 cyfrowy numer b艂臋du, jak ju偶 go mechanik odczyta.
przez max.872 - User  -  
 -------
Po podpi臋ciu do kompa wy艣wietla b艂膮d czujnika stop, przynajmniej w teorii. Je偶eli chodzi o sam czujnik, to niestety mam niesamowitego pecha, bo ten dziad jest faktycznie przy pompie hamulcowej po lewej spodniej cz臋艣ci, a dost臋p jest tak kiepski 偶e szlak mnie trafi zanim go wybuduje. Na dodatek nie wiem czy czasem p艂yn hamulcowy nie wycieknie przy tej operacji. Zawodz膮 mnie niemieccy konstruktorzy. Je偶eli kto艣 b臋dzie zainteresowany to prze艣le fotk臋 tego czujnika, jednak wydaje mi si臋, 偶e ka偶dy znajdzie.