Volkswagen Golf MK5

Gara┼╝ - bol─ůczki mechaniczne, kt├│re czasem spotykaj─ů nasze Golfy, pytania o p┼éyny eksloatacyjne
przez gontash - ┼╗├│┼étodzi├│b  -  
 -------
Witam,

Wczoraj zablokowa┼é mi si─Ö zamek chyba na amen. VCDS wyplu┼é nast─Öpuj─ůce b┼é─Ödy:

00097 - Front Passengers Central Locking (Safe) Motor (V162)
012 - Electrical Fault in Circuit - Intermittent
00929 - Locking Module for Central Locking; Front Passenger Side (F221)
008 - Implausible Signal - Intermittent

Z czego ten pierwszy powtarzał się nie regularnie od dłuższego czasu.

Prawdopodobnie zamek do wymiany. Problem jednak jest w zatrza┼Ťni─Ötych drzwiach.

Jest jaki┼Ť spos├│b na ich otwarcie ?
Jakie ASO polecacie w Warszawie ?
przez 1 6 D - Forumowy gadu┼éa  -  
 zachodniopomorskie
Jak masz VCDS to spr├│buj si─Ö pod┼é─ůczy─ç do sterownika drzwi i zrobi─ç jego test (Output tests), jedna z pozycji testu odnosi si─Ö do zamka drzwi, jak zmieni si─Ö na unlocked to spr├│buj wtedy otworzy─ç w trakcie testu.
 -------
Dzwoni┼éem dzi┼Ť do Serwisu Gajewski to faktycznie ceny maj─ů najni┼╝sze ale jak zapyta┼éem si─Ö jak zamierzaj─ů otworzy─ç drzwi to albo nie chcia┼é mi powiedzie─ç albo po prostu niewiedzia┼é.

Spr├│buje dzi┼Ť pom─Öczy─ç troch─Ö drzwi VCDS'em. Co robi funkcja adaptacji i jaki jest kod dost─Öpu do niej?
 zachodniopomorskie
gontash pisze:Dzwoni┼éem dzi┼Ť do Serwisu Gajewski to faktycznie ceny maj─ů najni┼╝sze ale jak zapyta┼éem si─Ö jak zamierzaj─ů otworzy─ç drzwi to albo nie chcia┼é mi powiedzie─ç albo po prostu niewiedzia┼é.

Spr├│buje dzi┼Ť pom─Öczy─ç troch─Ö drzwi VCDS'em. Co robi funkcja adaptacji i jaki jest kod dost─Öpu do niej?

sterownik drzwi nie ma kanałów adaptacji, masz tam przycisk "Output Tests" i klikaj aż będzie test zamka drzwi, wtedy zamek powinien testować różne swoje pozycje: Locked, SAFE, Unlocked i chyba jeszcze jedna powinna być.
Awatar u┼╝ytkownika
przez glodek - Ramol  -  
 wielkopolskie
miałem ten sam problem w autku narzeczonej http://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?f=54&t=1705&start=30#p79804

VCDS - nie pomógł puszczałem testy i nic - finalnie serwis ASO który skasował 700zł za wymianę zamka .. jak to otwarli nie pytałem bo cena mnie powaliła - ale jedno jest pewne nie poniszczyli nic wiec otwarli bezinwazyjnie - IDZIE ale jak ??
 zachodniopomorskie
A┼╝ sprawdz─Ö czy w ELSA jest co┼Ť odno┼Ťnie awaryjnego otwierania drzwi. Wiem ┼╝e moje Scirocco ma w okolicy zamka po otwarciu drzwi gumk─Ö jak─ů┼Ť z ikonk─ů k┼é├│dki, nie wiem czy to do awaryjnego otwierania czy czego. ETKA w Sciro ma opis tej cz─Ö┼Ťci jako "za┼Ťlepka otwieranie awaryjne" sprawdz─Ö czy Golf 5 ma podobne.

A zamek nic nie reagował gdy w VCDSie pokazywało robienie testu zamka?
 zachodniopomorskie
Na jednym zagranicznym forum ch┼éopak z 10 minut otwiera┼é i zamyka┼é drzwi przyciskami,kluczykiem i ci─ůgaj─ůc za klamk─Ö wewn─Ötrzn─ů i zewn─Ötrzn─ů a┼╝ w ko┼äcu si─Ö otworzy┼éo.
 -------
D┼éugo si─Ö zastanawia┼éem nad kupnem zamka nowego czy u┼╝ywanego. Wybra┼éem ten drugi z nadziej─ů ┼╝e b─Ödzie dobry :) i szybko nie padnie.

Dodatkowo po obejrzeniu jego budowy oraz dwóch filmików z youtube wiem gdzie leży usterka. I faktycznie jak kolega napisał:
1 6 D pisze:Na jednym zagranicznym forum ch┼éopak z 10 minut otwiera┼é i zamyka┼é drzwi przyciskami,kluczykiem i ci─ůgaj─ůc za klamk─Ö wewn─Ötrzn─ů i zewn─Ötrzn─ů a┼╝ w ko┼äcu si─Ö otworzy┼éo.

Poci─ůganie za wewn─Ötrzn─ů klamk─Ö kt├│ra mechanicznie odblokowuje Deadlock w momencie otwierania mo┼╝e przynie┼Ť─ç skutek. Dzi┼Ť kolejny dzie┼ä zmaga┼ä pomimo coraz wi─Ökszego zw─ůtpienia :).

Jak by kto┼Ť by┼é ciekawy linki do filmiku z poprawnie dzia┼éaj─ůcym i zablokowanym zamkiem:
http://www.youtube.com/watch?v=-GMc2WZqCOQ
http://www.youtube.com/watch?v=XewJLTAwiIA

fredric pisze:W razie co zadzwo┼ä do pierwszego lepszego serwisu co otwieraj─ů awaryjnie zamki i za 100z┼é powinni otworzy─ç a potem sobie sam wymienisz albo przewody polepisz.

Poszukam czego┼Ť ale z tego co widz─Ö to wi─Ökszo┼Ť─ç otwiera zamki w momencie zgubienia kluczyka (przez zamek drzwi kierowcy)

Gdzie lepiej jecha─ç: ASO Wjdemajer czy Szewczyk ?
Awatar u┼╝ytkownika
przez glodek - Ramol  -  
 wielkopolskie
ja targa┼éem z ka┼╝dej strony i nic kicha nie wiem mo┼╝e w ASO maj─ů jaki┼Ť genialny spos├│b albo to takie proste ┼╝e a┼╝ niemo┼╝liwe :) teoretycznie jak kto┼Ť ma 5d to przy otwartych tylnych drzwiach powinno dosta─ç si─Ö do tej za┼Ťlepki !! ja ju┼╝ mam to zrobione ale koszta nie ma┼ée, ale jestem Ciekaw na przysz┼éo┼Ť─ç jak rozwi─ůza─ç ten problem ..
przez maverick - Forumowy gadu┼éa  -  
 lubelskie
Troche narozbieralem sie drzwi w roznych autach i naogladalem roznych zamkow.Takie awaryjne otwierania srobowkretem czy innym drutem mozna sobie miedzy bajki wlozyc.15 lat temu,owszem,ale nie teraz.Zamki sa teraz tak skonstruowane,ze naprawde nie da sie tego ugryzc.Ma to utrudnic kradzieze.Kiedys walczylem z drzwiami w A6 C5.W koncu przeciac musialem rygiel.Nawet po wyjeciu zamka i polozeniu go na stole,nie mozna bylo go otworzyc.A okazalo sie,ze padl ten elektryczny silnik(silownik) odpowiedzialny za centralny zamek.
Z mechanicznego punktu widzenia,tam nie ma sie raczej co zepsuc.
Awatar u┼╝ytkownika
przez major - Dyskutant  -  
 mazowieckie
Dokladnie tak.
jak si─Ö silnik od SAFE zablokuje to nawet od ┼Ťrodka nie otworzysz, predej ci─Ögna pourywasz itp.
Miałem to samo, 2 tyg walczyłem z drzwiami. W końcu któregos razu odpusciły i pojechałem prawie 200km z otwartymi drzwiami bo się bałem ze nie otworzę jak zamkne.
 -------
Sprawa rozwi─ůzana z pomini─Öciem ASO. Czyli ok 700 z┼é pozosta┼éo w kieszeni. Koszt 160 z┼é zamek u┼╝ywany + zestaw bit├│w typu SPLINE 69 z┼é + plus 3h czasu.

Jak otworzyć ? Jest sposób o którym wspomniał kolega 1 6 D za co mu wielkie dzięki!

1 6 D pisze:Na jednym zagranicznym forum ch┼éopak z 10 minut otwiera┼é i zamyka┼é drzwi przyciskami,kluczykiem i ci─ůgaj─ůc za klamk─Ö wewn─Ötrzn─ů i zewn─Ötrzn─ů a┼╝ w ko┼äcu si─Ö otworzy┼éo.

Reasumuj─ůc nale┼╝y z wyczuciem poci─ůga─ç wewn─Ötrzn─ů klamk─Ö (w obszarze wyczuwalnego oporu) i jednocze┼Ťnie zamyka─ç i otwiera─ç zamek z kluczyka lub przycisk├│w wewn─ůtrz auta. Takim dzia┼éaniem mechanicznie popychamy rygiel (ten czerwony na filmiku) kt├│ry jest zaci─Öty, w momencie otwierania elektrycznego.

W moim przypadku tym sposobem udało się otworzyć zamek za trzecim razem.

major pisze:Dokladnie tak.
jak si─Ö silnik od SAFE zablokuje to nawet od ┼Ťrodka nie otworzysz, predej ci─Ögna pourywasz itp.
Miałem to samo, 2 tyg walczyłem z drzwiami. W końcu któregos razu odpusciły i pojechałem prawie 200km z otwartymi drzwiami bo się bałem ze nie otworzę jak zamkne.

No i tu si─Ö nie zgodz─Ö. M├│j zamek zaci─ů┼é si─Ö w pozycji SAFE. Zreszt─ů w wi─Ökszo┼Ťci przypadk├│w jest to typowa usterka zamk├│w tego typu. Jak dzwoni┼éem do ASO Chyli┼äscy i pyta┼éem si─Ö jak b─Ödzie wygl─ůda─ç awaryjne otwieranie drzwi to z miejsca powiedzieli ┼╝e nic nie b─Öd─ů rozbiera─ç. We wszystkich tego typu przypadkach uda┼éo si─Ö otworzy─ç zamek przez otwieranie i zamykanie.

Sama wymiana zamka nie jest trudna. Z du┼╝─ů pomoc─ů przychodzi ELSA gdzie jest napisane co nale┼╝y robi─ç i w jakiej kolejno┼Ťci. Przydatny jest te┼╝ klucz dynamometryczny poniewa┼╝ ┼éatwo mo┼╝na uszkodzi─ç blach─Ö w miejscu mocowania ┼Ťrub.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15