Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By pawsko -  29 sty 2013, 17:26
 -------
#91550
a mi wczoraj wlali w ASO Mobil1 ESP Formula 5w30 a wczesniej był Castrol Edge tez 5w30 i troche oleju silnik brał zobaczymy na mobilu1 a poza tym wg mnie kazdy olej o odpowiedniej specyfikacji jest dobry bo vw czy inne firmy dogaduja sie z firmami produkujacymi oleje i poprostu skad wiatr zawieje z takiej "olejarni" bedzie olej polecany przez producenta auta, wszystko zalezy od kasy na jaka sie umówia koncerny:)
By Mario V -  29 sty 2013, 18:28
 pomorskie
#91555
.......bo vw czy inne firmy dogaduja sie z firmami produkujacymi oleje i poprostu skad wiatr zawieje z takiej "olejarni" bedzie olej polecany przez producenta auta, wszystko zalezy od kasy na jaka sie umówia koncerny:).....

a wiesz o tym bo jesteś przy takich rozmowach???

co za brednie.... :roll: nawet nie wiesz ile badań musi przejść olej w silnikach by był flagowany logiem producenta
a dogadać to sie można z producentem koszulek czy breloków do kluczy
By LeszekR -  07 kwie 2013, 14:56
 wielkopolskie
#95635
BRUNO55 pisze:Ja zalewam MOTUL-em już trzecią zmianę i jestem zadowolony. Minimalne zużycie od wymiany do wymiany.
Silnik ma najechane 154000 km
No i cena jest znośna.

Obrazek

Ile bierze ci od wymiany do wymiany no i co ile zmieniasz olej?
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  07 kwie 2013, 20:07
 kujawsko-pomorskie
#95648
LeszekR pisze:
BRUNO55 pisze:Ja zalewam MOTUL-em już trzecią zmianę i jestem zadowolony. Minimalne zużycie od wymiany do wymiany.
Silnik ma najechane 154000 km
No i cena jest znośna.

Obrazek

Ile bierze ci od wymiany do wymiany no i co ile zmieniasz olej?
Jedna bańka 5l wystarcza mi na wymianę i dolewki. Zmieniam co 15000 km. Tak robiłem też w poprzedniej piatce.
By Mario V -  09 kwie 2013, 22:37
 pomorskie
#95789
Gietek vw pisze:BRUNO55 kupowałeś ten olej chyba w Szczecinie prawda? Napisz proszę czy u Ciebie ta przednia naklejka wygląda jakby była z "bazaru" :) u mnie odkleja się ze wszystkich stron i mam pewne obawy, choć naklejka o niczym nie przesądza, bo ponoć w tamtym sklepie lipy nie sprzedają :? .
Edit: Poszukałem trochę i widzę, że kupiłeś w innym punkcie, ja kupowałem w Pro Choice.
chłopaki z Pro Choice odwalają lipe?
nie strasz mnie bo mam zamiar za tydzień zamówić pare baniek motula :roll:
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  10 kwie 2013, 8:25
 kujawsko-pomorskie
#95811
Gietek vw pisze:BRUNO55 kupowałeś ten olej chyba w Szczecinie prawda? Napisz proszę czy u Ciebie ta przednia naklejka wygląda jakby była z "bazaru" :) u mnie odkleja się ze wszystkich stron i mam pewne obawy, choć naklejka o niczym nie przesądza, bo ponoć w tamtym sklepie lipy nie sprzedają :? .
Edit: Poszukałem trochę i widzę, że kupiłeś w innym punkcie, ja kupowałem w Pro Choice.
Ja kupowałem olej w sklepie http://allegro.pl/sklep/5122823_kolegaberlin" onclick="window.open(this.href);return false; w Szczecinie u użytkownika Allegro Malgorzataa2 Nic niepokojącego w nalepkach nie zauważyłem. Olej kupowałem tam już drugi raz. Na poprzednim przejechałem 15000km i jak napisałem wcześniej 5 l wystarczyło na cały ten przebieg wraz z wymianą.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  10 kwie 2013, 15:39
 pomorskie
#95842
http://img820.imageshack.us/img820/9539/092uwr.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

jeszcze w życiu się nie spotkałem żeby na oryginalnym opakowaniu tak odchodziła nalepka, generalnie bardzo ciężko ją odkleić a co dopiero żeby sama miała odchodzić

bezpieczniej na stronie Motul Polska znaleźć dystrybutora w swojej okolicy http://www.motul.com/pl/pl/resellers" onclick="window.open(this.href);return false;
By Weso -  10 kwie 2013, 16:03
 -------
#95844
Witam serdecznie,
jako, że pracuję w firmie Pro choice, napiszę lekkie sprostowanie. Naklejka bardzo często odchodzi, najprawdopodobniej jest to spowodowane wilgocią w trakcie transportu. Zapraszam do nas do sklepu, można obejrzeć i pomacać wszsytkie bańki. Jeżeli nie , jesteś pewien oryginalności oleju, pod przednią naklejką masz date i numer rozlania, można podesłać te informacje do Motula, ewentualnie to któregoś dystrybutora i szybko uzyskasz odpowiedź dla kogo był rozlany, kiedy i co jest w bańce. Zawsze można zadzownić do naszego bezpośredniego dostawcy firmy MATA w Szczecinie, która potwierdzi naszą wiarygodność, oraz nasz aktualny certyfikat. Na wszelkie pytania chętnie odpowiedmy, także proszę o kontakt
Pozdrawiam
zespół Pro Choice
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  10 kwie 2013, 16:08
 pomorskie
#95845
Weso pisze: Naklejka bardzo często odchodzi
:D nie będę się spierał ale trochę lat żyję, sporo olejów się nakupowałem i jeszcze się nie spotkałem z tak odchodzącą naklejką, w każdym bądź razie nie "często"

weso coś mi mówi że pracujesz razem z userem elemenateur który sprzedaje motula :D
By Weso -  10 kwie 2013, 16:33
 -------
#95846
mettenos pisze:
Weso pisze: Naklejka bardzo często odchodzi
:D nie będę się spierał ale trochę lat żyję, sporo olejów się nakupowałem i jeszcze się nie spotkałem z tak odchodzącą naklejką, w każdym bądź razie nie "często"

weso coś mi mówi że pracujesz razem z userem elemenateur który sprzedaje motula :D
ehhh a co ja napisałem 2 posty wyżej? Pracuję w firmie Pro choice, czyli z marcinem (elemenateur). Najpierw wykonaj telefon do firmy Motul http://www.motul.com/pl/pl/contact" onclick="window.open(this.href);return false; , następnie oskarżaj. Dla mnie "bardzo często" przy takiej sprzedaży motula to jest kilkanaście sztuk na powiedzmy kilka palet, żebyś nie pomyślał że 2/3 dostawy odpada naklejka.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  10 kwie 2013, 22:52
 pomorskie
#95876
Weso pisze: Najpierw wykonaj telefon do firmy Motul następnie oskarżaj. .
chłopie wyluzuj, nie przypominam sobie żebym kogokolwiek oskarżał, wyrażam swoje zdanie i tyle, strasznie nerwowi jesteście w tym Szczecinie
Weso pisze:żebyś nie pomyślał że 2/3 dostawy odpada naklejka.
jestem człowiekiem myślącym więc nie myślę :D
By Weso -  11 kwie 2013, 9:39
 -------
#95894
Gietek vw pisze:Weso co prawda naklejka nie jest dla mnie żadnym problemem, bo kilka lat temu pracowałem w pewnym zakładzie i widziałem co czasami wyprawiała etykieciarka 8) . Ten numer o którym piszesz to nic innego jak kolejność "zjazdu" bańki z taśmy oraz zmiana, która wyprodrukowała dany produkt. Bardziej martwi mnie czy olej jest orginalny, bo w naszym pięknym kraju ostatnio dużo cudów się zdarza i zastanawiam się czy przypadkiem ktoś Wam jakiejś niespodzianki nie podrzucił :? . Jeszcze nie spotkałem się aby ktoś miał jakieś wątpliwości co do orginalności oleju, więc dlatego wybrałem Wasz sklep i mam nadzieję, że słabo doklejona etykieta nie wpłynie na żywotność silnika :)
Ps: Wysyłka co prawda dotarła, szkoda tylko, że zapomnieliście dołożyć gratisowego płynu do spryskiwaczy :wink:
kolego to nie kolejności "zjazdu" bańki z taśmy tylko numer kadzi i na jej podstawie możesz sprawdzić wszystko na temat danej bańki

Jeszcze do kolegi mettenos sam wyżej pokazałeś certyfikat repsola, tak się składa że posiadamy taki certyfikat z Motula, Millersa i Amsoila. Czy teraz jesteśmy wiarygodnym źródłem??? Olej przyjeżdża do nas od oficjalnego dystrybutora firmy
MATA
UL GÓRNA 5
71-220 BEZRZECZE – KIERUNEK DOBRA SZCZECIŃSKAPhone: +48 91 439 20 23
Email: [email protected]

Zawsze można wykonać do nich telefon i wszsytko powiedzą na temat danej bańki:)

Ps. Nie należymy do ludzi nerwowych:), po prostu jeżeli ktoś sugeruje, że ktoś zrobił nam babola staramy się to wytłumaczyć.

Pozdrawiam
  • 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 152