Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
Awatar użytkownika
By kamil 8000 -  01 maja 2008, 20:57
 -------
#9677
ma problem z przednimi wycieraczkami przesta³y dzia³aæ a tylna dzia³a i mam pytanie czy nie wiecie który bezpiecznik odpowiada za wycieraczki i czy s± 2 oddzielne do przodu i ty³u bo jak jest 1 to bêdzie znaczyæ ¿e to nie to ???
Awatar użytkownika
By malydaras -  03 maja 2008, 16:06
 mazowieckie
#9693
przednie wycieraczki - bezp. SB31 lub SB19 30A zielony umieszczony ko³o akumulatora
tylna wycieraczka - bezp. SC41 15A po lewej stronie deski rozdzielczej
Awatar użytkownika
By kamil 8000 -  04 maja 2008, 22:12
 -------
#9696
niestety bezpiecznik jest ok, mo¿e jeszcze jakie¶ pomys³y przed pojechaniem do elektryka .....
za wszelkie sugestiê z góry dziêkuje
Awatar użytkownika
By team-am -  04 maja 2008, 22:49
 łódzkie
#9697
Kiedys chcialem zrobic jak±¶ kombinacje manetka tak aby wysunê³y sie spryskiwacze w zderzaku (nie ma takiej opcji). Tez przesta³y dzialac mi wycieraczki, podejrzewam ¿e wl±czylem jakis tryb serwisowy, tyle ze po ok 20min samo wszystko wróci³o do normy. Robiles cos takiego czy z dnia na dzien przestaly dzia³aæ :?:
Awatar użytkownika
By krz_p -  05 maja 2008, 8:04
 wielkopolskie
#9699
zwróci³bym jeszcze uwagê na zamek maski, bo przy otwartej masce wycieraczki nie dzia³aj±, mo¿e tam jest problem
Awatar użytkownika
By npb -  05 maja 2008, 11:53
 -------
#9702
oby¶ kolego nie przechodzil tego co ja, czyli zatarte tulejki na których osadzone s± ramiona wycieraczki, u mnie zacze³o siê od coraz to wolniejszej pracy wycieraczek a¿ stane³y.
Awatar użytkownika
By Bruce -  05 maja 2008, 22:36
 mazowieckie
#9716
krz_p pisze:zwróci³bym jeszcze uwagê na zamek maski, bo przy otwartej masce wycieraczki nie dzia³aj±, mo¿e tam jest problem
Wycieraczki zatrzymuj± siê natychmiast,gdy zostanie otwarta pokrywa silnika. Zapobiega to uszkodzeniu pokrywy i ramion wycieraczek.

Tak samo jak tryb serwisowy przydatny szczegolnie zima.

Wycieraczki jak natrafia na przeszkode, tez maja blokade i zatrzymuja sie.
Awatar użytkownika
By kamil 8000 -  06 maja 2008, 8:24
 -------
#9720
wycieraczki stanê³y od razu wczoraj dzia³aj± ok a dzi¶ stoj± martwe wiec zatarcie raczej odpada podjecha³em do znajomego elektryka sprawdzi³ wszystko podpina³ sie te¿ pod kompa nic nie ma bezpieczniki ok przeka¼niki te¿ pr±d do wycieraczki dochodzi i masa te¿ powiedzia³ ¿e podejrzewa wy³±cznik ten na kierownicy albo odpiêta kostka przetarty kabel lub po prostu padniêty prze³±cznik

a z tym guziczkiem od maski to w sumie nie wiem ale jak by pad to by sie na desce ¶wieci³a dioda ¿e cos jest otwarte ????
Awatar użytkownika
By kamil 8000 -  07 maja 2008, 22:48
 -------
#9763
furka by³a u elektryka i niestety diagnoza jest taka ¿e spalony silnik :cry: masakra najdro¿sza ¿e jaka mog³a sie zepsuci :cry: :cry: