Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy zwi膮zane z elektronik膮 i elektryk膮 (o艣wietlenie, 偶ar贸wki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
przez winek - User  -  
 -------
Witam. Od kilku dni nie mog臋 otworzy膰 drzwi z pilota musz臋 otwiera膰 drzwi kluczykiem (dzia艂a te偶 opuszczanie szyb przy d艂u偶szym przytrzymaniu kluczyka w pozycji otwierania). dzia艂a natomiast zamykanie z pilota drzwi oraz otwieranie i zamykanie baga偶nika, domykaj膮 si臋 te偶 szyby przy przytrzymaniu przyciski zamykania. Czy kto艣 z forumowicz贸w mo偶e co艣 podpowiedzie膰 jak ten problem rozwiaza膰. Z g贸ry dzi臋kuj臋 i pozdrawiam. Jarek.
Problem rozwi膮zany. Przyczyn膮 by艂a bateria (myl膮ce by艂o, 偶e przez jaki艣 czas tylko nie otwiera艂) w pilocie wczoraj pad艂 pilot ca艂kowicie kiedy by艂em w Lublinie wi臋c poszed艂em do go艣cia co dorabia kluczyki i sprawdzi艂 okaza艂o sie, 偶e pad艂a bateria wymieni艂 i wszystko 艣miga jak zloto. Koszt bateri z wymian膮 10 z艂. Pozdrawiam i prosz臋 o zamkniecie tematu. :lol:
Awatar u偶ytkownika
przez Soad7 - Forumowy gadu艂a  -  
 wielkopolskie
Mia艂em podobny przypadek ale nie mog艂em zamkn膮膰 drzwi kierowcy z pilota, dopiero po otwarciu wszystkich pilotem powt贸rne zamkni臋cie ryglowa艂o wszystkie drzwi. Wczoraj pad艂 mi pilot i nie zamyka艂 ani nie otwiera艂 zadnich drzwi ani baga偶nika, wymiana baterii nie pomog艂a :( Nadmieni臋 偶e przy otwarciu drzwi kierowcy nie pokazuje mi sie ikonka otwartych drzwi na fisie. Ma kto艣 jaki艣 pomys艂? Dzis pod艂膮czam pod VCDSa wiec cos wi臋cej b臋d臋 wiedzia艂.
Awatar u偶ytkownika
przez gral48 - Filantrop  -  
 pomorskie
Mia艂em idealnie takie same objawy. Walczy艂em z tym oko艂o miesi膮ca.
Po wymianie zamka drzwi wszystko wr贸ci艂o do normy ( zdiagnozowane i robione przez serwis Vw)
no i troch臋 kasy posz艂o.....
Awatar u偶ytkownika
przez Dexter23pl - Stary wyga  -  
 艣l膮skie
sprawdzi膰 przewody w gumie co 艂膮cz膮 si臋 z nadwoziem a jak b臋d膮 ca艂e to wyj膮c zamek i rozebra膰.
Pewnie mikrostyk sie uszkodzi艂 i nale偶y go wymieni膰.
przez soffka - User  -  
 -------
Witam. Moj problem od paru miesiecy jest taki sam. Pilot od centralnego zamka zamyka wszystkie drzwi, dzial poprawnie z pozostaymi urzadzeniami tylko nie otwiera drzwi kierowcy. Zauwazylem rowniez ze przy niskiej temperaturze dziala ok w wyzszej zaczynaja sie problem. Jezeli sa to mikrostyki to ma moze ktos jakies fotki jak wyglada zamek z wewnatrz I jak wygladaja te microstyki? znalazlem na youtube jak wymontowac zamek (sciagajac zewnetrzne poszycie) ale nie wiem co dalej. Chce znalesc wszystkie informacje przed przystapieniem do pracy. Z gory dziekuje.
Awatar u偶ytkownika
przez Xedre - Filantrop  -  
 艣l膮skie
Ja stawiam 偶e w module komfortu masz zaznaczon膮 opcje "Safe lock" czy co艣 takiego :) i to nie otwiera drzwi kierowcy ... mia艂em to samo i gdy odznaczy艂em t膮 opcj臋 problem znikn膮艂 otwieraj膮 si臋 wszystkie drzwi.
Awatar u偶ytkownika
przez Sajmon - Forumowy gadu艂a  -  
 艣l膮skie
soffka pisze:Nie wspomnialem ze to zdaza sie czasami a czasami jest ok. Np dzisiaj caly dzien zamki dzialaja bez problem. Wczoraj musialem otwierac drzwi kierowcy kluczykiem.

Zamek do wymiany, mia艂em to samo, identyczne objawy. Wymiana zamka rozwi膮za艂a problem :)