Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy zwi─ůzane z elektronik─ů i elektryk─ů (o┼Ťwietlenie, ┼╝ar├│wki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
przez mati91lv -  15 wrz 2017, 18:48
 ┼Ťl─ůskie
Ja te┼╝ ju┼╝ jestem po wymianie sterownika, sprawnie im to posz┼éo. Auto wymyli, nawet wycieraczki w ┼Ťrodku...i wreszcie je┼╝d┼╝─Ö bez tych wszystkich kontrolek w┼é─ůcznie z kierownic─ů ,kt├│ra mi si─Ö zapali┼éa po padni─Öciu aku i z b┼é─Ödem abs nie mog┼éa si─Ö zaadoptowa─ç-straszna jazda kiera nie wraca po skr─Öcie i auto jako┼Ť tak myszkuje...
Porsche Rybnik takie sprawne :oczko:
Zapomniałem dodać, że auto lepiej hamuje-pewnie odpowietrzyli pompe, bo że cały układ to nie wierze...chociaż....
przez mati91lv -  30 lis 2017, 10:25
 ┼Ťl─ůskie
Panowie ma┼ée pytanko, wczoraj troche ┼Ťniegu mia┼éem pod kolami i postanowi┼éem sprawdzi─ç ESP...Wi─Öc r─Öczny i golf pi─Öknie zakr─Öci┼é ty┼éeczkiem-tak jakby nie by┼éo ESP....Do┼Ťwiadczenie w kr─Öceniu mam niewielkie, ale moje drugie auto pr─Ödzej stanie ni┼╝ sie obr├│ci !!! I pytanie czy dzielni ch┼éopcy z ASO mogli go nie zakodowa─ç????
przez mati91lv -  30 lis 2017, 15:19
 ┼Ťl─ůskie
No ale r─Öczny tylko na moment w ┼éuku ┼╝eby zakr─Öci─ç ty┼éem...Potem inne auto momentalnie prostuje, a golf si─Ö dokr─Öca....Dzis go znowu troch─Ö m─Öczy┼éem, ale jest tak mokry, g┼é─Öboki ┼Ťnieg, ┼╝e ci─Ö┼╝ko co┼Ť stwierdzi─ç. Raczej bez r─Öcznego nie da si─Ö zarzuci─ç ty┼éem, wi─Öc mo┼╝e tylko to esp jest mniej czu┼ée na okoliczno┼Ť─ç zabawy....Najgorsze, ze wszystkie parkingi pe┼éne aut
przez Maciek1 -  24 maja 2018, 18:20
 wielkopolskie
Witam wszystkich!

Od d┼éu┼╝szego czasu boryka┼éem si─Ö z niesprawnym systemem ABS/ESP. Na zegarach pali┼éy mi si─Ö kontrolki od ABS, trakcja oraz migaj─ůcy wykrzyknik. W ostatnim czasie dosz┼éo do tego EPC oraz kontrolka kierownicy i wysiad┼éo mi wspomaganie.
Najdziwniejsze jest w tym to ┼╝e nieraz kontrolka EPC i kierownicy ga┼Ťnie i wszystko wraca do normy (za wyj─ůtkiem ABE/ESP), a czasami jest te┼╝ tak ┼╝e jak odpal─Ö samoch├│d to ┼╝adnych b┼é─Öd├│w nie wywala.

W zwi─ůzku z tym, i┼╝ dowiedzia┼éem si─Ö przypadkiem o akcji serwisowej VW dot. ABS/ESP um├│wi┼éem si─Ö na wizyt─Ö i z dniem wczorajszym zaprowadzi┼éem mojego golfa na Kra┼äcow─ů w Poznaniu (serwis VW). Po kilku godzinach zadzwonili do mnie, ┼╝e auto jest gotowe do odbioru i poinformowali mnie, i┼╝ akcja serwisowa (cho─ç dotyczy po VIN-ie mojego auta) nie mo┼╝e by─ç przeprowadzona. Powodem odmowy jest uszkodzony sterownik ABS (niby sta┼ée uszkodzenie - stwierdzili).

Zgodnie z tym co podał UOKiK:

Przedsi─Öbiorca Volkswagen Group Polska Sp. z o.o., z siedzib─ů w Poznaniu, powiadomi┼é Prezesa Urz─Ödu Ochrony Konkurencji i Konsument├│w, ┼╝e w samochodach (ÔÇŽ) mo┼╝e doj┼Ť─ç do niewystarczaj─ůcego po┼é─ůczenia z mas─ů sterownika ABS/ESP (MK-60) i w rezultacie do przerwania przep┼éywu pr─ůdu. Wada mo┼╝e skutkowa─ç nieprawid┼éowym dzia┼éaniem pojazdu i zwi─Öksza ryzyko wypadku.

Jednak┼╝e jak stwierdzi┼é serwis oraz VW Group Polska, akcja serwisowa polega na wgraniu nowego oprogramowania sterownika pompy. W przypadku, gdy sterownik jest uszkodzony akcja nie zostanie podj─Öta. W przypadku gdyby sterownik zosta┼é uszkodzony podczas wgrywania nowego oprogramowania, sterownik wraz z pomp─ů zosta┼éyby wymienione na nowe.

I tu moje pytanie

Skoro usterka wyst─Öpuj─ůca w moim samochodzie ma charakter, ┼╝e tak to ujm─Ö "nieci─ůg┼éy" tzn. raz si─Ö ┼╝adne b┼é─Ödy nie zapalaj─ů i wszystko dzia┼éa, a raz si─Ö zapalaj─ů kontrolki i nie dzia┼éa ABS/ESP a nieraz nawet wspomaganie to chyba logicznym jest, ┼╝e nie jest to sta┼ée uszkodzenie sterownika, a po prostu co┼Ť przy nim nie styka jak powinno, a jak to uj─ů┼é Producent w pi┼Ťmie do Prezesa UOKiK "mo┼╝e doj┼Ť─ç do niewystarczaj─ůcego po┼é─ůczenia z mas─ů sterownika ABS/ESP (MK-60) i w rezultacie do przerwania przep┼éywu pr─ůdu" <-- co wydaje mi si─Ö, ┼╝e usterka wyst─Öpuj─ůca w moim golfie zosta┼éa w┼éa┼Ťnie tutaj wymieniona

Prosz─Ö o pomoc i porady :cry:
Z g├│ry dzi─Ökuj─Ö
Awatar u┼╝ytkownika
przez Tomaszmk5 -  17 wrz 2019, 22:40
 lubelskie
Ja r├│wnie┼╝ by┼éem na tej akcji ,po 3miesi─ůcach przesta┼éy dzia┼éa─ç ABSy na desce ┼Ťwi─Öci si─Ö abs,esp,i od hamulca lypie na czerwono , wr├│ci┼éem do serwisu z reklamacja to powiedzieli ┼╝e to ju┼╝ za p├│┼║no bo aukcja serwisowa by┼éa przeprowadzona i okres na reklamowanie minol ,przypuszczam ┼╝e posz┼éy zimne luty AD Numer sterownika pono─ç bardzo wadliwe