Volkswagen Golf MK5

Gara偶 - sprz臋t audio, nawigacje, radia CB
przez kamil1555 -  27 maja 2013, 22:14
 kujawsko-pomorskie
Jak nie masz p艂yty to prawda nie ma co, a za pomoc膮 kabla te偶 jestem ciekawy jak to zrobi膰, bo jak pod艂膮cze si臋 do radia i wybieram adaptacje to mam tam tylko same "remote control", kt贸re i tak nie dzia艂aj膮. Mo偶e trzeba mie膰 inny plik (.lbl b膮d藕 .cbl), bo ja korzystam z 1K0-035-191.lbl i nawet jak przejrza艂em ten plik(r臋cznie w notatniku) nie widz臋 tam opcji zmiany j臋zyka.
Awatar u偶ytkownika
przez Krzycho -  29 maja 2013, 19:35
 ma艂opolskie
Panowie nie mam takiego radia pod r臋k膮 ale mam google i wystarczy dos艂ownie 5 minut aby si臋 dowiedzie膰 偶e w tym modelu radia zmiana j臋zyka nast臋puje po przez p艂ytk臋 systemow膮 (8 strona skr贸conej instrukcji obs艂ugi)... zmiana j臋zyka przez adaptacj臋 widocznie jest w innym radiu...
przez mihhu -  28 gru 2013, 20:37
 dolno艣l膮skie
Siemaneczko.
Rzecz dzieje si臋 w Golfie Variant z 2009r.
Mam radio RNS 300, fabryczny modu艂 bluetooth z kolorowym ekranem, kierownice bez multi, p贸艂 fisa i jeszcze p贸艂 piwa zanim otworze kolejne.
Problem polega na tym, 偶e nie dzia艂a funkcja s艂uchania muzyki przez bluetooth z telefonu.
Mog臋 telefon parowa膰 bez problemu, rozmawia膰, ale gdy w艂膮cz臋 muzyk臋 z telefonu cisza. ( cho膰 modu艂 bluetooh widzi, 偶e gra).

Drog膮 dedukcji doszed艂em, 偶e to wina radia, - ale nigdzie w opcjach nie ma w艂膮czania BT Audio.

Czyta艂em na stronach niemieckich, 偶e to radio jest po艂膮czone z bluetooth jako艣 tak, 偶e mo偶e odbiera膰 tylko d藕wi臋k mono (? nie wiem czy dobrze zrozumia艂em) i dlatego nie da si臋 s艂ucha膰 muzyki.

Ok przechodz膮c do meritum. Da si臋 co艣 z tym zrobi膰 na moim radiu?, czy trzeba by wymieni膰 na jakie艣 inne? Sama wymiana radia wystarczy?

pozdrawiam
Awatar u偶ytkownika
przez Krzycho -  28 gru 2013, 23:56
 ma艂opolskie
wlacz muzyk臋 przez BT i na radiu wci艣nij 2 razy przycisk CD, radio faktycznie ma tylko jeden kana艂 do ods艂uchu... ale to nie zmienia faktu 偶e muzyka powinna i艣膰 jednym kana艂em a nie aby by艂a cisza...
przez mihhu -  29 gru 2013, 10:54
 dolno艣l膮skie
Ju偶 tak pr贸bowa艂em i nic.
A czy w przypadku gdy chcia艂bym pod艂膮czy膰 do radia np Ipoda po z艂膮czu media in ( ktorego narazie nie mam), to dwukrotne wci艣ni臋cie CD w艂膮cza tryb AUX w radiu?

A kt贸re radia maj膮 "dwa kana艂y ods艂uchu"?
My艣la艂em o RCD 310 albo RCD 510, generalnie nie zale偶y mi na navi ( mam swoj膮).

Czy wystarczy wymieni膰 radio i b臋dzie dzia艂a膰 ? Czy trzeba jaki艣 dodatkowy kabel ci膮gn膮膰?
przez mihhu -  20 sty 2014, 22:26
 dolno艣l膮skie
Ogl膮da艂em w艂a艣nie jak dzia艂a ta navi i chyba wol臋 ju偶 mojego rnsa w duecie z automap膮 :)
Czy RNS 510 czy 315 b臋dzie gra膰 lepiej ni偶 RNS 300?
przez gooryl -  17 kwie 2014, 16:36
 -------
Witam,

Jako 偶e posiadam radio sony 1 din w sowim golfie chcia艂bym wpakowa膰 jaki艣 orgina艂.. zakupi艂em RNS300 bo trafi艂a si臋 ca艂kiem fajna okazja. Auto nie posiada anteny GPS.
Czy jestem teraz zmuszony wpakowa膰 rekinka na dach czy jest mo偶liwo艣膰 wpakowania jakiej艣 uniwersalnej anteny kt贸r膮 m贸g艂bym np przylepi膰 gdzie艣 na przedni膮 szyb臋?
przez jurgeen -  17 kwie 2014, 16:54
 pomorskie
mo偶esz kupi膰 anten臋 z allegro za ok 30-40z艂 z wtykiem fakra i b臋dzie smiga艂o, one s膮 na magnes i po艂o偶ysz gdzie艣 ko艂o radia pod nawiewami, i b臋dzie 艂apa艂o satelity
przez jurgeen -  17 kwie 2014, 17:53
 pomorskie
tak, nieba nie musi widzie膰 偶eby 艂apa膰 satelity, no ale te偶 偶eby nie przegi膮膰 z wciskaniem zbyt g艂臋boko tego, pod nawiewami jest idealne miejsce
przez idzioch -  17 kwie 2014, 22:02
 -------
jurgeen, pod nawiewami 艂apie fixa max 5 do 6 satelit (jak jest dobra pogoda). Zdarza si臋 r贸wnie偶, 偶e chwilowo jest tylko 2D fix zamiast 3D. Fabrycznie zainstalowany RNS 艂apie fixa z 10 satelit spokojnie. Lepszym miejscem b臋dzie antena ko艂o lusterka wstecznego. Ale roboty troch臋 wi臋cej i niestety widoczna antena :)
przez gabriell20 -  22 kwie 2014, 12:10
 艣l膮skie
Witajcie.
Pisz臋 do Was aby zaczerpn膮膰 troch臋 informacji na temat sprz臋tu RNS 300 jaki posiadam w swoim golfie. Zastanawia mnie czy po zamontowaniu panelu climatronic rns b臋dzie wy艣wietla艂 informacje na temat klimatyzacji, jej ustawie艅, itp.
Z tego co zauwa偶y艂em to na pewno RCD 310 to obs艂uguje, natomiast nic nie znalaz艂em czy rns te偶??
Pozdrawiam.