Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By maverick -  13 mar 2011, 14:05
 lubelskie
#39849
podlaczylem dzisiaj VCDS zeby zmienic sobie ustawienie centralnego zamka i po tej operacji wywalilo mi na desce symbol przepalonej zarowki.VCDS pokazal ze wadliwe sa zarowki przeciwmgielnych z tylu i swiatla cofania.
zarowki sa ok. i dodatkowo wyswietla ten blad
00003 Control module 014 Defective.
ktory to modul? komfortu?
ja cos spaprałem,czy to zbieg okolicznosci? wczesniej bylo dobrze.
Help
By 1 6 D -  13 mar 2011, 17:42
 zachodniopomorskie
#39857
Z tego co pamiętam kodowania to spalone żarówki się ustawia w module 9 czyli centralnej elektryce. A ten błąd 00003 to w którym module się pokazał? Masz może Autoscan?
By maverick -  13 mar 2011, 17:58
 lubelskie
#39858
Wszystkie te błedy wywalilo mi w "Instruments"
A najciekawsze jest,ze jak wylaczylem diagnozę przepalonych zarowek,to kontrolka wcale nie zginęla.
Mam autoscan.Bledy po wykasowaniu wracają.
Szlag mnie trafia,bylo dobrze,a tu kicha...
By 1 6 D -  13 mar 2011, 18:12
 zachodniopomorskie
#39859
Na ten błąd w necie piszą by wymienić dany sterownik, urządzenie. Spróbuj może wyłączyć kodowaniem sprawdzanie przepalenia żarówki. Pamiętasz jakie bity dokładnie zmieniałeś?
By maverick -  13 mar 2011, 18:14
 lubelskie
#39860
Nie pamietam ktore bity...
No ale o ktory sterownik tu chodzi?
Troche patrzylem w necie,ale dokladnie to nie wiem o jaki sterownik chodzi
By maverick -  14 mar 2011, 18:37
 lubelskie
#39906
ale nic tam specjalnie nie robilem.wywalilem brzeczyk od pasow,synchronizacje lusterek wylaczylem i takie tam...
tu zajrzalem,tam zajrzalem.naprawde nie wiem co moglem skopać.
system poprostu nie widzi dwoch zarowek w tylnej klapie.
By bercik-20 -  14 mar 2011, 21:30
 pomorskie
#39922
Kolego sprawdz czy nie przestawiles gdzies na anglika, mialem podobnie po zmianie modulu elektryki centralnej 09. Pozniej okazalo sie ze zamiast od europejczyka dostalem od anglika i zle bylo zakodowane dlatego nie widzial zarowek w diagnozie bo widziel je odwrotnie
By maverick -  15 mar 2011, 6:49
 lubelskie
#39949
bercik-20 pisze:Kolego sprawdz czy nie przestawiles gdzies na anglika, mialem podobnie po zmianie modulu elektryki centralnej 09. Pozniej okazalo sie ze zamiast od europejczyka dostalem od anglika i zle bylo zakodowane dlatego nie widzial zarowek w diagnozie bo widziel je odwrotnie

Dzieki kolego.Moj Golf to byl anglik,wiec moze byc tak jak mowisz.Wyglada na to,ze niechcący przestawilem gdzies na pl i system zgłupiał.Teraz trzeba to wszystko przejrzec,gdzie zmienilem te ustawienia.
By piter_ldz -  15 mar 2011, 20:57
 łódzkie
#39976
dlatego jak cos zmieniam to nie wszystko na raz tylko najpierw print screen jak bylo, zmiana, sprawdzenie. Jesli jest ok to kolejne zmiany ... polecam :)