Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By BRNK -  06 wrz 2011, 21:23
 -------
#49409
Witam,
przeszukałem forum i nie znalazłem odpowiedzi na mój problem, dlatego postanowiłem napisać.
Jakiś czas temu w drzwiach pasażera centralny zaczął świrować. Zawsze z pilota i z przycisku drzwi kierowcy udawało mu się zamknąć drzwi pasażera. Problem był z otwieraniem. Otwierał je raz na kilka prób. Ostatnio ucieszyłem się bo zawsze się otwierały. Niestety było to zgubne ponieważ okazało się, że w ogóle ich nie zamyka.
Dotykałem drzwi i nasłuchiwałem, podczas zamykania słuchać jakieś poruszenie wewnątrz drzwi pasażera - tak jakby centralny chciał go zamknąć dlatego wydaje mi się, że to nie problem z kablami itp. Przejrzałem manual i nie widzi mi się samemu zdejmowanie wierzchniej pokrywy drzwi natomiast jak dowiedziałem się, że serwis za taką usługę liczy sobie 100zł + ponad 550zł za zamek jeśli trzeba będzie wymieniać to zrobiło mi się słabo.
Czy da mi coś rozebranie całych drzwi i obejrzenie co tam się dzieje? Z tego co oglądałem te zamki na allegro to to raczej zwarta konstrukcja i raczej nic tam się nie podejrzy. Może jestem w błędzie? Miał ktoś podobny problem?
Sprawa jest o tyle durna, iż nie mam w ogóle opcji na zamknięcie drzwi pasażera. Nie ma wkładki na kluczyk, nie ma rygielka...
Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.
Pozdrawiam serdecznie
Michał
By Pablo -  16 wrz 2011, 18:43
 małopolskie
#49949
A sprawdzałeś stan kabli w przelotce? One lubią twardnieć i po czasie pękają.
U mnie problemy z zamkami się właśnie zaczęły od przełamanych kabelków.
Awatar użytkownika
By olsen-72 -  17 wrz 2011, 17:39
 spoza Polski
#49984
Podepne sie do tematu. U mnie otwieranie drzwi pasazera działa z przycisku na drzwiach bez problemu. Natomiast z pilota raz na jakis czas. Miał ktoś podobny problem kiedyś? Nie wydaje mi sie żeby to były kable bo wtedy byłby problem z otwieraniem przyciskiem na drzwiach, choc pewny nie jestem.
By Pablo -  17 wrz 2011, 21:40
 małopolskie
#49996
A nie masz przypadkiem aktywnej funkcji "selektywnego otwierania drzwi z pilota" ? ;-)
By piter_ldz -  18 wrz 2011, 10:23
 łódzkie
#50006
u mnie bylo nieco inaczej - po zamknieciu i otwarciu otwieraly sie wszystkie drzwi poza 1 z tylu pasazera. Raz sie odblokowywal raz nie. pozniej juz raz na 10 razy sie odblokowywal. Po przeczyszczeniu bylo ok 2 tygodnie i z powrotem to samo. Niestety ale w moim przypadku pomogla tylko wymiana zamka.
By BRNK -  19 wrz 2011, 21:07
 -------
#50133
Nie było mnie ostatnio w domu więc nic nie robilem z zamkiem. Nadal nie działa.
Ciekawostka jest jeszcze taka, że nie wiem czy to przypadek, ale podczas zamykania auta nie mrugają kierunki, tak jakby wiedział, że się nie zamknął. Przy otwieraniu mrugają. Po podłączeniu pod kompa nic nie pokazał. Za tydzień będę z tym walczył to zdam relacje co i jak wyszło.
Awatar użytkownika
By malydaras -  19 wrz 2011, 22:05
 mazowieckie
#50140
BRNK pisze:ale podczas zamykania auta nie mrugają kierunki, tak jakby wiedział, że się nie zamknął. Przy otwieraniu mrugają.
Prawdopodobnie padła Ci krańcówka w zamku i dlatego nie zamyka. Ta sama krańcówka nie daje sygnału do alarmu z potwierdzeniem zamknięcia drzwi i dlatego alarm nie daje dalej sygnału na kierunki.
Zamek do wymiany, nie ma co kombinować.
By WiesioShow -  23 lut 2020, 13:20
 zachodniopomorskie
#280150
Mi również padł zamek w drzwiach pasażera z przodu w moim Golfie V Plusie (2006 rocznik)
Mam dwa pytanka:
1. Jaki zamek oryginał używany czy nowy zamiennik ?
2. Jeśli chodzi o oyrinały zauważyłem, że są różna oznaczenia.
Wg etki powinny pasować 3D1837016 AC, 3D1837016 AP któryś jest lepszy ?
Zauważyłem też, że są z czeroną lub niebieską dźwignią ręcznego blokowania drzwi, ma to jakieś znaczenie ?
By kuba94 -  23 lut 2020, 21:55
 pomorskie
#280168
Kolego zamek 3D1837016 AC i 3D1837016 AP to te same zamki tylko w kolejnych latach zmieniają się literki z C na P podejrzewam że ten z P jest z ostatnich lat produkcji . Koszt w ASO coś za 850 zł z C jest tańszy o 100 tyle że nie dostępny .
By Marcelix -  01 gru 2020, 16:02
 podlaskie
#284301
Odkopię troszkę temat. Otóż w Moim Golfie V Plus od jakiegoś czasu nie zamykały się drzwi pasażera. Miałem się tym zająć, ale żona nim jeździ i jakoś się to dowlekło w czasie. Teraz o dziwo drzwi już się zamykają za każdym razem :ok: , ale przestały się zamykać prawe tylne i pozostają otwarte za każdym zamykaniem auta :bad: Wyczytałem w tym temacie, że wina może leżeć w zamkach drzwi, ale najbardziej dziwi to że drzwi pasażera działają już dłuższy czas :unsure: Nie wiem czy rozbierać jedne i drugie :hmmm: