Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
Awatar użytkownika
By Mikas -  12 sty 2013, 16:17
 mazowieckie
#90490
Tego dotykowego są 2 rodzaje:

adapter Bluetooth TOUCH 3C0051435TA

Obrazek

adapter Bluetooth TOUCH 3C0051435TB

Obrazek

Ten 2 jest nowszy.
Różnią się ceną, ten 2 ma funkcję wybierania głosowego i znaczek VW :)
Awatar użytkownika
By glodek -  12 sty 2013, 22:19
 wielkopolskie
#90504
Za ta kasę kupisz sobie moduł pod siedzenie i dziala z fis na zegarach i nie kusi potencjalnych chetnych na wybicie szyby !!
By Jolanda -  13 sty 2013, 21:09
 opolskie
#90540
glodek pisze:Za ta kasę kupisz sobie moduł pod siedzenie i dziala z fis na zegarach i nie kusi potencjalnych chetnych na wybicie szyby !!
No tak rozmawialiśmy już na ten temat, ciężko jest znaleźć no i montaż też nie należy do najłatwiejszych :D. Mam czas jak znajdę to napewno zakupię. Narazie zamówiłem ten najtańszy: ).
Ktoś potrafi powiedzieć co to znaczy 9W8 P Car VTV Przygotowanie do telefonu ?
By Jolanda -  19 sty 2013, 15:09
 opolskie
#90968
Tydzien już czekam na Adapter VW Nokia 3100 / 3200 / 6100 /6220 / 6230 / 6230i / 6820 / 6820 / 7210 i nic cisza :(. Monitowalem 3razy i nie wiem co o tym myśleć ,telefon podany przez sprzedawcę też echo. Jeśli ktoś ma do sprzedania ten model chętnie kupię . Numer producenta to 3c0 051 435 B.
Dzisiaj dostałem i działa: ).
Awatar użytkownika
By Budżak -  07 maja 2016, 12:08
 mazowieckie
#227200
Odgrzewam kotleta. To samo wrzuciłem na forum Tourana. Podpinam się tutaj, bo też jest problem z parowaniem.

Stary adapter łączy się bez problemu. 3C0051435 TB jakoś nie chce. Pokazuje jakiś błąd. Czy trzeba coś zmieniać VCDSem w ustawieniach?

I czy ktoś robił aktualizację adaptera 3C0051435 z końcówką TB? W większości do TA są dostępne SW 0127 lub 0128 z językiem polskim. U mnie jest SW 0216 ale niestety nie ma języka polskiego.

Ktoś wie jak dorzucić do 3C0051435 TB (SW:0216) język polski?
Awatar użytkownika
By Budżak -  07 cze 2016, 22:24
 mazowieckie
#230540
Zmieniłem moduł bluetooth z 1K8 035 730 na 3C8 035 730D. Wszystko fajnie pięknie, ale na nowym module po połączeniu z telefonem mam tak, że jak używam telefon (np. odczyt smsów, przeglądanie kontaktów, włączenie aplikacji itp.) to automatycznie wycisza mi się radio lub CD. Jest to mega irytujące, bo nie można słuchać muzyki jeśli chcę w tym czasie używać funkcji telefonu. Zdarzyło mi się dosłownie dwa razy, że używając telefon, radio nie wyciszało się (czyli jak do tej pory na poprzednim module). Oczywiście pomijam wyciszanie radia podczas rozmowy bo to jest oczywiste. A i wyłączony mam tryb Premium.

Ktoś wie co zrobić by radio nie wyciszało się podczas korzystania z telefonu?
Awatar użytkownika
By PinkFloyd -  08 cze 2016, 9:25
 zachodniopomorskie
#230561
Budżak pisze:Zmieniłem moduł bluetooth z 1K8 035 730 na 3C8 035 730D. Wszystko fajnie pięknie, ale na nowym module po połączeniu z telefonem mam tak, że jak używam telefon (np. odczyt smsów, przeglądanie kontaktów, włączenie aplikacji itp.) to automatycznie wycisza mi się radio lub CD. Jest to mega irytujące, bo nie można słuchać muzyki jeśli chcę w tym czasie używać funkcji telefonu. Zdarzyło mi się dosłownie dwa razy, że używając telefon, radio nie wyciszało się (czyli jak do tej pory na poprzednim module). Oczywiście pomijam wyciszanie radia podczas rozmowy bo to jest oczywiste. A i wyłączony mam tryb Premium.

Ktoś wie co zrobić by radio nie wyciszało się podczas korzystania z telefonu?
Jak twój telefon i moduł wspiera rSAP i łaczy się w tym trybie z modułem to moduł przejmuje kontrole nad telefonem. Jeżeli łaczy się bez rSAP to radio wycisza się tylko w momencie przychodzenia połączeń, wiadomości lub ich inicjowania-ale nie ma możliwości czytania wiadomości sms , tylko można je odsłuchiwać.
Awatar użytkownika
By soil -  08 cze 2016, 10:11
 śląskie
#230575
Mam pytanie do użytkowników modułów 3C8035730C,D,E i iphone - czy udało Wam się uzyskać dźwięk nawigacji (np komunikaty głosowe z apple maps) wybierając na telefonie moduł bt auta jako wyjście dźwięku? Tak, żeby np w momencie pojawienia się komunikatu radio się wyciszało i odtworzyło dźwięk z telefonu? Tak jak to ma miejsce przy dzwonieniu?

Czy działa to tylko z telefonami z obsługą rSAP?
Awatar użytkownika
By PinkFloyd -  08 cze 2016, 10:35
 zachodniopomorskie
#230582
soil pisze:Mam pytanie do użytkowników modułów 3C8035730C,D,E i iphone - czy udało Wam się uzyskać dźwięk nawigacji (np komunikaty głosowe z apple maps) wybierając na telefonie moduł bt auta jako wyjście dźwięku? Tak, żeby np w momencie pojawienia się komunikatu radio się wyciszało i odtworzyło dźwięk z telefonu? Tak jak to ma miejsce przy dzwonieniu?

Czy działa to tylko z telefonami z obsługą rSAP?
tak, ale urywa początek informacji, bo jak dzwonisz to BT wcześniej się przygotowuje samym wybieraniem numeru, wycisza radio i wiadomość głosowa jest cała, w nawigacji sygnał idzie od razu, BT nie jest w stanie się szybko uzbroić i ucina początki wiadomości głosowych bo wcześniej musi wyciszyć radio.
Awatar użytkownika
By soil -  08 cze 2016, 10:56
 śląskie
#230588
A w jakim trybie masz połączony telefon? Bo u mnie mimo wybrania wyjścia dźwięku na auto to nic się nie dzieje - tzn na telefonie dźwięku nie ma a radio się nie wycisza i gra normalnie :hmmm:
Awatar użytkownika
By PinkFloyd -  08 cze 2016, 11:25
 zachodniopomorskie
#230594
soil pisze:A w jakim trybie masz połączony telefon? Bo u mnie mimo wybrania wyjścia dźwięku na auto to nic się nie dzieje - tzn na telefonie dźwięku nie ma a radio się nie wycisza i gra normalnie :hmmm:
U mnie transmisja nie idzie po rSAP.Moduł nie przejmuje kontroli nad telefonem.
Awatar użytkownika
By Budżak -  09 cze 2016, 0:19
 mazowieckie
#230672
PinkFloyd pisze:
Budżak pisze:Zmieniłem moduł bluetooth z 1K8 035 730 na 3C8 035 730D. Wszystko fajnie pięknie, ale na nowym module po połączeniu z telefonem mam tak, że jak używam telefon (np. odczyt smsów, przeglądanie kontaktów, włączenie aplikacji itp.) to automatycznie wycisza mi się radio lub CD. Jest to mega irytujące, bo nie można słuchać muzyki jeśli chcę w tym czasie używać funkcji telefonu. Zdarzyło mi się dosłownie dwa razy, że używając telefon, radio nie wyciszało się (czyli jak do tej pory na poprzednim module). Oczywiście pomijam wyciszanie radia podczas rozmowy bo to jest oczywiste. A i wyłączony mam tryb Premium.

Ktoś wie co zrobić by radio nie wyciszało się podczas korzystania z telefonu?
Jak twój telefon i moduł wspiera rSAP i łaczy się w tym trybie z modułem to moduł przejmuje kontrole nad telefonem. Jeżeli łaczy się bez rSAP to radio wycisza się tylko w momencie przychodzenia połączeń, wiadomości lub ich inicjowania-ale nie ma możliwości czytania wiadomości sms , tylko można je odsłuchiwać.
I moduł i telefon (Galaxy S6) obsługuje rSAP. Na początku po podłączeniu modułu był komunikat o dostęp do kary SIM. Potwierdziłem. Przy włączonym Premium mogłem odczytywać smsy na liczniku. Po kilku dniach wyłączyłem tryb Premium w liczniku. Teraz jest tak, że każda czynność po odblokowaniu ekranu telefonu (np. wejście w galerię, przeglądanie kontaktów, czytanie smsów, włączenie aplikacji) powoduje wyciszenie radia. Jest to mega irytujące. Dwa razy zdarzyło mi się, że mogłem grzebać w telefonie i radio nie wyciszało się.

Ktoś wie jak to ogarnąć? Albo co źle robię?
Awatar użytkownika
By Xedre -  19 cze 2016, 23:10
 śląskie
#231779
Siemanko :) Jestem posiadaczem bluetooth premium z wlanem i innymi bajerami w moim goferku. Miałem wcześniej nokię to nie myślałem o słuchaniu muzyki przez bluetootha na radiu ale teraz dostał mi się w ręce Sony z Androidem który już łączy się z moim bluetoothem w profilu premium idzie czytać wiadomości itp ale nadal nie umiem uruchomić muzyki poprzez bluetooth. Może mi ktoś wyjaśnić łopatologicznie od początku jak mam sparować telefon z bluetoothem aby działał mi Audiostreaming :) Mój Telefon to Sony Xperia E3 - mam zamiar kupić też nowy telefon również na androidzie. Z Góry dziękuję za odpowiedź :)