Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
By Kiler -  08 sie 2013, 8:16
 wielkopolskie
#103518
Od kilku dni kapie mi woda z filtra pyłkowego . jest to czysta woda z klimy a nie płyn z układu chłodzenia .
najprostszym rozwiązaniem które przychodzi mi do głowy jest sprawdzenie drożności normalnego odpływu wody (podejrzewam że po prostu się czymś zatkał . Ale ostatnio wszedłem pod samochód i nigdzie nie mogę znaleźć gdzie producent przewidział jakaś rurkę czy kanał odprowadzający . .Może ktoś wie gdzie tego szukać . Model 2005 + klimatronik

zmieniłem tytuł tematu bo okazuje się że problem chyba nie leży tylko w samej drożności odpływu
Ostatnio zmieniony 09 sie 2013, 7:54 przez Kiler, łącznie zmieniany 1 raz.
By Kiler -  08 sie 2013, 21:42
 wielkopolskie
#103593
dobrałem się do tego węza od strony kabiny i tu zonk :shock: . jest drożny (przynajmniej od strony "wylotu" myślę ze nie zaszkodzi w niego delikatnie dmuchnąć kompresorem bo może od strony nagrzewnicy jest czymś przyblokowany ale to dopiero za dzień czy dwa bo nie mam kompresora . zdjąłem schowek w nadziei że coś tam więcej zobaczę ale niewiele widać . jedynie co zauważyłem to że jeśli go trochę skieruje w dół wąż który chłodzi schowek to z niego tez poleci woda . macie jeszcze jakieś pomysły gdzie szukać przyczyny ?????
By Kiler -  09 sie 2013, 7:56
 wielkopolskie
#103620
dexter23pl pisze:dziwny temat.
może poprostu filtr powietrza jest nie drożny ? albo TTTM
róznica temperatur i wytranca się woda?
który filtr ??? pyłkowy ??? ten był tak mokry ze rzeczywiście był niedrożny i musiałem go wogóle parę dni temu wywalić
ale woda cieknie dalej
a co masz na myśli z tym TTTM ??? co to jest ??
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  09 sie 2013, 10:33
 śląskie
#103635
hehe Ten Typ Tak Ma :lol:
Ja niema klimy. dopiero zakładam więc nie wiem jak to jest.
A napewno to czysta woda jest?
Jak wyjmiesz filtr z nagrzewnicy ten paierowy to jak poswiecisz latrką to widać chyba ten parownik.
By Kiler -  09 sie 2013, 19:33
 wielkopolskie
#103665
dobra problem został rozwiązany w sposób następujący - jak już pisałem podniosłem dywaniki i znalazłem ta rurkę odprowadzająca wodę . Wyjąłem ja z tego otworu w podłodze (była praktycznie suchutka ) i dmuchnąłem kompresorem . W tym momencie wyleciało z niej około szklanki wody i od tej chwili wszystko jest tak jak trzeba - z filtra ani z żadnych innych nieprzewidzianych otworów nie cieknie a podczas pracy klimy woda kapie na zewnątrz auta . Teraz czeka mnie tylko suszenie wszystkich wykładzin ale to już drobiazg :D