Volkswagen Golf MK5

Gara偶 - bol膮czki mechaniczne, kt贸re czasem spotykaj膮 nasze Golfy, pytania o p艂yny eksloatacyjne
przez Sebek 0111 -  08 lut 2014, 16:36
 -------
Witam wszystkich jestem nowy szuka艂em na forum ale nigdzie nie mog臋 sie dopatrze膰 takiej usterki , a mianowicie jednocze艣nie przesta艂 dzia艂a膰 zamek w tylnej klapie nie zamyka nie dzia艂a centralny nie dzia艂a tylna wycieraczka ani tylny spryskiwacz i nie dzia艂aj膮 przednie wycieraczki spryskiwacz prz贸d dzia艂a (JEST TO GOLF 5 2004 1.4 BENZYNKA 75 KM )Wczoraj rano wszystko dzia艂a艂o po po艂udniu ju偶 niestety nie. Sprawdzi艂em bezpieczniki niby ok ale nie wiem kt贸ry do czego bo na plastikowej za艣lepce nie mam schematu.Nadmienie 偶e jestem 2000 km od Polski nie mam nikogo kto m贸g艂by mi tu pom贸c nie mam jak podpi膮膰 samochodu pod komputer jestem zostawiony sam sobie.Fajnie by by艂o je艣li chocia偶 kto艣 wpad艂 by na pomys艂 jak zrobi膰 wycieraczki prz贸d bo nie ma jazdy do Polski w takim stanie, z g贸ry dzi臋kuje za pomoc
przez emiter -  08 lut 2014, 18:06
 艂贸dzkie
Prawdopodobnie masz zwarcie/przetarte kable mi臋dzy nadwoziem a tyln膮 klap膮 - sprawd藕 gumowe przepusty z nadwozia do klapy. :pepsi:
Sebek 0111 pisze:Witam wszystkich jestem nowy szuka艂em na forum ale nigdzie nie mog臋 sie dopatrze膰 takiej usterki , a mianowicie jednocze艣nie przesta艂 dzia艂a膰 zamek w tylnej klapie nie zamyka nie dzia艂a centralny nie dzia艂a tylna wycieraczka ani tylny spryskiwacz i nie dzia艂aj膮 przednie wycieraczki spryskiwacz prz贸d dzia艂a (JEST TO GOLF 5 2004 1.4 BENZYNKA 75 KM )Wczoraj rano wszystko dzia艂a艂o po po艂udniu ju偶 niestety nie. Sprawdzi艂em bezpieczniki niby ok ale nie wiem kt贸ry do czego bo na plastikowej za艣lepce nie mam schematu.Nadmienie 偶e jestem 2000 km od Polski nie mam nikogo kto m贸g艂by mi tu pom贸c nie mam jak podpi膮膰 samochodu pod komputer jestem zostawiony sam sobie.Fajnie by by艂o je艣li chocia偶 kto艣 wpad艂 by na pomys艂 jak zrobi膰 wycieraczki prz贸d bo nie ma jazdy do Polski w takim stanie, z g贸ry dzi臋kuje za pomoc
przez Sebek 0111 -  08 lut 2014, 18:10
 -------
W艂a艣nie chce jutro z rana sie za to zabra膰 bo zauwa偶y艂em ze ruszaj膮c tyln膮 klap膮 wycieraczka poruszy艂a sie (pe艂ny cykl ) wsteczny dzia艂a i przeciwmgielne te偶. Mo偶e wiesz czy z lewej czy z prawej strony dobiera膰 sie do gumy ?
przez emiter -  08 lut 2014, 21:07
 艂贸dzkie
Z tego co pami臋tam to u mnie jak pad艂o 艣wiat艂o cofania, to rozbiera艂em lew膮 stron臋. Kostka do wi膮zki jest z lewej strony w baga偶niku - bez wypi臋cia kostki raczej ci臋偶ko b臋dzie po艂ata膰 wi膮zk臋...
Sebek 0111 pisze:W艂a艣nie chce jutro z rana sie za to zabra膰 bo zauwa偶y艂em ze ruszaj膮c tyln膮 klap膮 wycieraczka poruszy艂a sie (pe艂ny cykl ) wsteczny dzia艂a i przeciwmgielne te偶. Mo偶e wiesz czy z lewej czy z prawej strony dobiera膰 sie do gumy ?
przez Sylwestro -  09 lut 2014, 8:08
 -------
W tych gumowych przepustach to najcz臋sciej sie 艂ami膮 kabelki.U mnie te偶 swego czasu pad艂o 艣wiat艂o wstecznego i przy okazji zauwa偶y艂em kilka innych kabelkow przelamanych. Na Twiom miejscu sprawdzi艂 bym kable w obydwu przepustach i po lewej i po prawej stronie.
Awatar u偶ytkownika
przez zby艅o.ko -  09 lut 2014, 10:04
 warmi艅sko-mazurskie
Sylwestro pisze:W tych gumowych przepustach to najcz臋sciej sie 艂ami膮 kabelki.
Te偶 si臋 z tym zgodz臋, bo akurat wczoraj by艂o 艂adnie i tak jako艣 tak se chcia艂em popatrze膰 w te wi膮zki w harmonijkach i okaza艂o sie 偶e z prawej strony by艂 prawie prze艂amany 偶贸艂ty kabelek-to od masy. :cry: I jak ruszy艂em to si臋 od艂ama艂. No i musia艂em rze藕bi膰, zrobi膰 go jako艣. :( Oh, z tymi kablami w naszych Golfach, to r臋ce opadaj膮 :ireful:
Awatar u偶ytkownika
przez fredric -  09 lut 2014, 10:13
 mazowieckie
zby艅o.ko pisze:
Sylwestro pisze:W tych gumowych przepustach to najcz臋sciej sie 艂ami膮 kabelki.
Te偶 si臋 z tym zgodz臋, bo akurat wczoraj by艂o 艂adnie i tak jako艣 tak se chcia艂em popatrze膰 w te wi膮zki w harmonijkach i okaza艂o sie 偶e z prawej strony by艂 prawie prze艂amany 偶贸艂ty kabelek-to od masy. :cry: I jak ruszy艂em to si臋 od艂ama艂. No i musia艂em rze藕bi膰, zrobi膰 go jako艣. :( Oh, z tymi kablami w naszych Golfach, to r臋ce opadaj膮 :ireful:
Nie tylko w golfach, osobi艣cie lepi艂em te kable w t4 dwa razy t5 raz i sharanie ze 4 razy. Wi臋c jest to normalne............. w ca艂ej nienormalno艣ci tej usterki.
Awatar u偶ytkownika
przez zby艅o.ko -  09 lut 2014, 10:31
 warmi艅sko-mazurskie
Ale to jak kiedy艣 pisa艂em gdzie艣 " taki jest teraz 艣wiat i biznes" Kasa robi kas臋, bo by te firmy nasze samochodowe poupada艂y jakby robili wszystko OK. A tak 5-8-10 lat i g贸ra :ireful: nie wspomn臋 偶e nawet i wcze艣niej r贸偶ne si臋 cuda zdarzaj膮-wyrabiaj膮 z cz臋sciami i innymi rzeczami. :no: Trzeba p艂aci膰, robi膰 i :cray2:
przez Sylwestro -  09 lut 2014, 12:51
 -------
fredric pisze:Wi臋c jest to normalne............. w ca艂ej nienormalno艣ci tej usterki.
Nienormalno艣膰 tej usterki si臋ga wczesnych lat 90 albo i lepiej.Kiedy艣 mia艂em Audi 80 B4 i z 1992 roku i ten sam problem by艂 w przepu艣cie kabli do klapy baga偶nika. W MK5 to jeszcze jest w miar臋 bo kabl臋 s膮 w gumowym przepu艣cie-ba艂wanku ktory mozna jako艣膰 podwin膮膰.
przez trzeci5 -  09 lut 2014, 12:56
 艣l膮skie
Sylwestro pisze:
fredric pisze:Wi臋c jest to normalne............. w ca艂ej nienormalno艣ci tej usterki.
Nienormalno艣膰 tej usterki si臋ga wczesnych lat 90 albo i lepiej.Kiedy艣 mia艂em Audi 80 B4 i z 1992 roku i ten sam problem by艂 w przepu艣cie kabli do klapy baga偶nika. W MK5 to jeszcze jest w miar臋 bo kabl臋 s膮 w gumowym przepu艣cie-ba艂wanku ktory mozna jako艣膰 podwin膮膰.
jak jeszcze mia艂em MK II to ten sam problem,kable sie prze艂ama艂y i wycieraczka i o艣wietlenie tablicy nie dzia艂a艂o,ale ta przypad艂o艣膰 dotyka wi臋ksze grono u偶ytkownik贸w bo robi艂em kilka BMW e39 w kombiku gdzie tez kable sie prze艂ama艂y ale dojscie do nich jest trudniejsze ni偶 w VW,pozdro
przez Sebek 0111 -  15 lut 2014, 13:33
 -------
Jak by kogo艣 to interesowa艂o wyj膮艂em wi膮zke w klapie z prawej strony zauwa偶y艂em ,偶e prawie ca艂y 偶贸艂ty kabel masowy jest przerwany wi臋c zaj膮艂em si臋 tym ale zamek dalej nie dzia艂a艂 wi臋c zabra艂em si臋 za rozbieranie zamka a ,偶e nie bardzo chcia艂 mi wej艣膰 klucz w 艣rubke 偶eby odkr臋ci膰 postanowi艂em delikatnie u偶y膰 m艂otka i po delikatnym stukni臋ciu us艂ysza艂em ,偶e co艣 w zamku klikn臋艂o i zacz膮艂 dzia艂a膰 ,przy okazji naprawi艂a si臋 tylna wycieraczka.Nie mam poj臋cia co z czym ma wsp贸lnego ale jak na razie zamek dzia艂a i wycieraczka te偶.B臋de musia艂 chyba wyj膮膰 jednak zamek i dok艂adnie go wyczy艣ci膰 mo偶e ten zabieg poskutkuje na d艂ugi czas Pozdrawiam
Awatar u偶ytkownika
przez Krzycho -  15 lut 2014, 16:45
 ma艂opolskie
Jak klapa bagaznika jest otwarta to wycieraczka tylna nie dziala, zreszta z przodu jest tak samo, maska otwarta wycieraczki martwe... Takie zabezpieczenie
przez golfart1.9 -  21 wrz 2015, 21:54
 mazowieckie
Mam Golfa V Plus i nie zamyka si臋 zamek w tylnej klapie :(
Pytanie, czy kto艣 pr贸bowa艂 regenerowa膰 zamek ?
Otwiera si臋 prawid艂owo, ale po zamkni臋ciu klapy silniczek w zamku nie doci膮ga rygla. Teoretcznie zamek jest nierozbieralny, ale licz臋 na podpowied藕.
przez naczelnyx -  26 kwie 2017, 10:41
 warmi艅sko-mazurskie
Pod艂膮czam sie pod zapytanie. Zamek tylnej klapy nie dzia艂a. Wszystkie kabelki po艂膮czone na nowo. Niestety zamek si臋 otwiera ale nie rygluje, 偶eby m贸c zamkn膮膰. Jakie艣 wskaz贸wki Panowie?