Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
By mateusz9999 -  11 lip 2022, 6:47
 podkarpackie
#289148
WItam, mam gulfa 5 z fabrycznym radiem CD. Chce zmienić na coś z usb, zmiana na coś z DIN2 narazie odpada i myślałem kupić ramkę DIN1/DIN2 i podłączyć radio DIN1 Sony z USB które leży nieużywane. Da się to zrobić w miarę bezinwazyjnie?
By Pudziaan -  15 lip 2022, 13:51
 mazowieckie
#289173
Witam posiadam golfa mk5 z 2004r, chciałem wymienić radio fabryczne na androida oraz kierownice fabryczną na multifunkcyjną czy jest to kwestia kupić i przełożyć co trzeba czy raczej jest dużo więcej zabawy z tym? Odrazu dodam że jestem laikiem w tematach motoryzacyjnych i kompletnie sie na tym nie znam :P
By Miczys93 -  15 paź 2022, 9:20
 mazowieckie
#289644
Witam

Może jest ktoś kto będzie umiał mi podpowiedzieć jak mam zrobić aby moje radio GoMedia 7021A 2DIN Android podłączyć poprawnie aby czytało info po CAN. Na chwilę obecną radio jest podłączone wraz z decoderem lecz nie czyta danych do info car. Samochód ma prawdopodobnie dokładaną wiązkę do radia bo nie jest jedna duża kostka a dwie małe (https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1PEcfV7zo ... i4VXaf.jpg) . Na aliexpress jeden z oferujących takie radio w instrukcji pisze aby nie podłączać dekodera jeżeli nie ma się kierownicy multi. Ja jej nie mam. Więc mam pytania.
1. Gdzie ewentualnie podłączyć kable od gateway pod wiązek radia aby czytało info car?
2. Czy bez decoder can bus będzie te info czytać?

Schemat kabli jaki dostałem: https://drive.google.com/file/d/18KQcpf ... sp=sharing
Info z radia: https://drive.google.com/file/d/18Hjsab ... sp=sharing

Pozdr
Miczys
Awatar użytkownika
By west5009 -  22 paź 2022, 9:11
 pomorskie
#289693
Pytanie do użytkowników chińskich 2 DIN. Wydaje mi się, że to kwestia oprogramowania i jakichś tam ustawień systemowych, ale może coś źle po podłączałem z uwagi na wzmacniacz i subwoofer w aucie. Mianowicie wbudowana aplikacja z radiem, która odbiera stacje po falach FM działa wyśmienicie głośno w dobrej jakości itd, ale jak tylko chce zapuścić jakiś utwór z zewnętrznej aplikacji YouTube, Spotify lub coś takiego to muzyka gra bardzo cicho i konieczne jest duże podgłośnienie radyjka co i tak nie rozwiązuje problemu z jakością (gra płasko).

I teraz tak, wcześniej mając fabryczne radio miałem zakupiony taki adapter quadlock do rozbudowy audio, kostka zasilająca, a z drugiej strony adapter na 2 wyjścia RCA lewe i prawe, przewod remote wybudzający mam gdzieś tam po plusie na zapłonie podpięty i reszta wiadomo wzmacniacz uziemiony od niego podpięty sub i było dobrze, wszystko działało. Teraz, kiedy montowałem tego chińczyka pozbyłem się kostki quadlock , bo w radiu była wiązka z dwoma wejściami AUDIO L i AUDIO R tam podłączyłem swoje dwa kabelki ze wzmaka. Działać myślałem, że to działa bo gdy dam na zapłon czuć i słychać, że subwoofer się załącza, a wzmacniacz świeci. W tej wiązce jest jeszcze wejście o oznaczeniu SUBWOOFER właśnie, a warto dodać ze w tym wbudowanym DPSie i equalizerze gdy sobie ruszam suwakami od suba nic się nie zmienia, bo pewnie podłączony nie jest tylko nie wiem, jak do tego podejść :tooth:

To jedno, ale ważniejsza jest kwestia właśnie z tą głośnością, ogarniał ktoś takie coś i wie, albo się domyśla gdzie może leżeć przyczyna? Z góry dzięki :blush:
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  24 paź 2022, 15:41
 śląskie
#289701
U mnie w Chińczyku jak wejdziesz w menu serwisowe tam co kalibrujesz dotyk lub ustawiasz model auta pod can jest tam zakładka Volume. I tam jest przy paru elementach guziki - i +. nimi można ustawić domyślną wartość poziomu głosniość względem innych ustawień.
za to u kolegi w innym Chińczyku takich wartości zakładki niema.
By mistu1210 -  23 sty 2023, 17:50
 śląskie
#290135
Hej, nie do końca wiem gdzie ten post zamieścić, wiec jeśli zle robię odpowiadajac tutaj to proszę o korektę…
W golfie V, w przednich drzwiach zaczęły mi „harczeć” glosniki basowe. Czy ktoś podsunąłby mi pomysł na co je wymienić? Może ktoś ma coś na sprzedaż? Zależy mi aby wszystko pasowało plug and play - wypinam stare głośniki i podłączam nowe, może nawet i lepiej brzmiące, trwalsze… posiadam oryginalne głośniki tak jak z fabryki, rcd 310
Z góry dziękuje za odpowiedz! :blush:
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20