Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
Awatar użytkownika
By miroxl -  22 sie 2023, 21:54
 małopolskie
#290606
Dexter23pl pisze:
31 gru 2014, 22:15
Jeśli chcesz po kluczyku i aby gasło radio dopiero po WYJĘCIU kluczyka to robisz jak na załączonym obrazku
http://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?p=90167#p90167" onclick="window.open(this.href);return false;
Innej opcji nie ma. Podłączasz tam przewód przeważnie czerwony z radia , to tylko sterowanie logiką on/off radia.
Chciałem podłączyć moduł bluetooth sposobem jak wyżej. Niestety u mnie na tym niebieskim kabelku wyciągniętym z modułu kierownicy napięcie waha się w zakresie 7,5-9,5V. To zbyt mało aby zasilić moduł bluetooth, nawet podłączenie przez przekaźnik nie działa (przekaznik nie chce sie załączyć). Ktoś ma jakiś pomysł jak to obejść?
By Golf5lover -  03 wrz 2023, 23:55
 pomorskie
#290630
Witam serdecznie,
Mam w aucie radio RNS510, zwykłe zegary MFA i kierownicę bez multifunkcji. Chciałbym dołożyć moduł bluetooth do słuchania muzyki z telefonu i rozmów. Super by było, gdybym mógł zmieniać muzykę z np. Spotify z poziomu ekranu radia. Co muszę kupić, poza samym modułem (jaki numer najlepiej?), wiązką z mikrofonem i mocowaniem pod fotel?
Z góry dziękuję za porady 😃
Awatar użytkownika
By shvmp00 -  25 wrz 2023, 13:12
 łódzkie
#290674
Będzie potrzebna przejściówka na ISO, trochę kombinacji z przestawieniem pinów. Radio będzie Ci grało tylko i wyłącznie po zapłonie, także zgasisz auto i od razu cisza. Chyba, że nie przestawisz pinów, to wtedy będzie grało nawet po zamknięciu auta i wciągnie Ci cały akumulator. Jak dla mnie szkoda zachodu. Tak samo z Androidami, jak szybko ludzie zmieniają radia tak szybko wracają do fabryki. Jak chcesz niskim kosztem Bluetooth to weź RNSa 315. Jak nie zależy Ci na płytach to może RCD330/RCD360, to zyskasz jeszcze CarPlay po kablu.

Ja mam w Plusie 1DIN i gdyby nie to, że jeżdżę nim raz na rok to pewnie bym się przestawił z powrotem na któreś z fabrycznych.
By DejwPL -  08 lis 2023, 9:40
 pomorskie
#290717
Siemanko, szukam pomocy.
Zmieniłem fabryczne rcd300 na Clariona NX403EV. Wszystko śmiga. Dźwięk jest, reszta też działa. Ale mam problem z can. Cały czas świecą się przyciski na full, nie działają razem z włącznikiem świateł. Nie pokazuje też na radiu otwartych drzwi, bagażnika, itp. Nie zauważyłem też pożerania prądu, po nocy postoju auto odpaliło normalnie. Co mam sprawdzić? Moduł canbus jest wpięty, ale wystaje z tej wiązki jeszcze jeden kabelek, z wtyczką chyba 3-pinową, nie pamiętam, czy gdzieś go trzeba umieścić? Coś źle podpiąłem? Czy gateway do wymiany?
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20