Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
By niQ -  07 lis 2014, 23:14
 łódzkie
#149778
Zależy mi żeby w aucie w ogóle była muzyka bo to obecne jest koszmarne ;/ nie oddaje płyt, jakieś zwisy łapie. Myślę że na tym radyjku nawet dźwięk z głośników powinien być lepszy bo z tym też jest słabo. Myślałem o tym żeby dołożyć i kupić coś droższego ale raczej do słuchania muzyki powinno wystarczyć.

Dzięki za odpowiedź ;) spróbuje chyba z tym radiem, tak jak napisałeś najwyżej oddam ;) Kenwood to nie jest najgorsza firma z tego co wiem
By krystek.l -  31 gru 2014, 21:06
#157493
Właśnie mam podobny temat
w temacie jednym kolega poek napisał tak:
poek pisze:[...]
Generalnie to w samochodzie można wyodrębnić 2 rodzaje zasilania:
1. zasilanie które jest zawsze (jak tylko aku działa ;p)
2. zasilanie, które pojawia się po przekręceniu stacyjki
[...]
Instalacja poprawna (numery pinów przypadkowe):
pierwszy pin - zasilanie stałe
drugi pin - zasilanie po przekręceniu stacyjki

Przy takim podłączeniu radio zachowuje się tak:
- jeśli wyłączymy zapłon, to radio się też wyłączy
- jeśli włączymy zapłon, to radio się włączy (jeśli przy wcześniejszym wyłączeniu auta, radio było włączone)
- jeśli wyłączymy zapłon i chcemy posłuchać radia (np. czekamy na parkingu az fryzjer/fryzjerka upora się z włosami naszej drugiej połówki) to wystarczy włączyćradio i ono działa, ale po pewnym czasie (mój blaupunkt miał ten czas na granicy 20min) radio się samo wyłączy.
[...]
I chcę coś zrobić u siebie w aucie z zapalniczką i radiem, ponieważ:
- podświetlenie wszystkich przycisków w aucie mam w jednej pozycji przy pokrętłach świateł (ale brak podświetlenia radia). Włączenie radia nie jest możliwe i zapalniczka nie działa, tylko świeci.
- Gdy auto jest zapalone i następnie wyłączę zapłon to automatycznie radio się wyłącza (podświetlenie od radia znika) a zapalniczka przestaje działać (tylko podświetlenie jest).
- następnie jak wyciągnę kluczyk podświetlenie całe znika (chyba że jest w określonej pozycji na pokrętle świateł) działa standardowo podświetlenie nóg i podsufitki.

I teraz normalne pytanie bo przeczytałem wszystkie powyższe tematy i dalej nie wiem "szczerze" co mam robić... :cray2:
Jak to zrobić by "jak najmniejszym rozkręcaniem" działała zapalniczka i radio gdy tylko był kluczyk wsunięty, albo i bez tego działało?
A tym samym by podczas zamknięcia auta (uzbrojeniu się alarmu) radio i zapalniczka przestały działać?

Zrozumiałem, że jak podepnę się kablem pod stacyjkę to będzie za duży pobór prądu... więc ta kwestia odpada...
I jak to jest, że jedni mają zapalniczkę działającą bez odpalenia auta a drudzy nie, czy starczy bezpiecznik wpiąć? czy kable gdzieś pozamieniać, się wpiąć pod jakieś?
Bo jak dało by radę załatwić kwestię zapalniczki samej, to wydaje mi się, że daleko do radia bym nie miał w takim układzie... I dalej przestawić "któreś piny" w kostce radia na podświetlenie razem z resztą podświetlenia w aucie i jego włączenie :)
Ostatnio zmieniony 01 sty 2015, 11:11 przez krystek.l, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  31 gru 2014, 22:15
 śląskie
#157505
Jeśli chcesz po kluczyku i aby gasło radio dopiero po WYJĘCIU kluczyka to robisz jak na załączonym obrazku
http://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?p=90167#p90167" onclick="window.open(this.href);return false;
Innej opcji nie ma. Podłączasz tam przewód przeważnie czerwony z radia , to tylko sterowanie logiką on/off radia.

Opcja po zapłonie, jeśli masz zapalniczkę na stałe zasilaną to czerwony z radia dajesz do jakiegoś bezpiecznika co jest na nim napięcie po stacyjce. radio gra tylko wtedy gdy stacyjka jest przekręcona na ON.

Czerwony z radia 12V remote
żółty z radia B +12V , stałe główne zasilanie radia.
By krystek.l -  01 sty 2015, 17:01
#157612
Czyli jeśli pociągnę kabel z modułu kierownicy i ten kabel wepnę pod miejsce we wtyczce z którego radio ciągnie sygnał/prąd to powinno działać tak jak chce? :oczko:

1) a sprawa zapalniczki (bo nie jest na stałe) też pod ten kabel?
2) i gdy będzie silnik wyłączony to po wyłączeniu radia to prądu nie będzie brało (i pamięć będzie zachowana)?

dexter23pl masz lepsze zdjęcie tej wtyczki z którego kabla mam ciągnąć? bo nie idzie go powiększyć :(
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  01 sty 2015, 17:15
 śląskie
#157620
Podłączyć pod ten przewód od stacyjki można jedynie coś co nie pobiera za wiele prądu. Więc zapalniczka odpada.
Zapalniczkę da się jedynie zrobić tylko po kluczyku aby działała jak stacyjka jest na ON.
Trzeba by przepiąć przewód od bezpiecznika zapalniczki pod którąś linię co jest po zapłonie w skrzynce bezpieczników koło kierownicy. Nie pamiętam teraz który to bezpiecznik jest od zapalniczki.

lepszego zdjęcia tej wtyczki od stacyjki nie mam. Na tym zdjęciu masz zaznaczone który to kabelek.
Niebieski po lewej stronie na foto.
By krystek.l -  01 sty 2015, 18:09
#157633
Ok po niedzieli zajmę się tym tematem. Instrukcję rozbiórki znalazłem http://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?f=52&t=9643" onclick="window.open(this.href);return false;
i ta wtyczka
Obrazek

to jest ta czarna czy żółta z modułu, jak z obrazka z instrukcji?
Obrazek

Sorki, że jeszcze tak łopatologicznie dexter23pl, to tym sposobem radio będzie działało jak włożę kluczyk w stacyjkę?
to zanim zacznę grzebać od tej strony, to zajmę się wyciągnięciem radia i jej wtyczką co będę wiedział w co to podłączyć ;-) bo nie wiem czy ten mój chińczyk ma tą samą wtyczkę co normalny RNS...
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  01 sty 2015, 19:09
 śląskie
#157648
aby podłączyć nie ori radio pod fabryczną kostkę do radia to potrzebujesz przejściówkę.
Co do tej wtyczki z drugiego zdjęcia to nie o tą chodzi.
Jak zdemontujesz moduł to zobaczysz jak idą przewody od stacyjki i wtyczkę od razu namierzysz. :)
By krystek.l -  01 sty 2015, 19:29
#157652
Przy tym moim chinczyku jak jest podłączony i tak już... to tylko chyba obadac trzeba kalbe ktore do niego ida... i tyle?
Właściwie to najpierw radio wyciagne i zobacze jaka wtyczka jest bo moze jest oryginal albo jakis adapter... i ogarnę najpierw ta sprawę.
Co będę już miał wtyczkę od radia pod katrolą....

A co do wtyczki od stacyjki, to będę namierzał hehe :-P czyli to jest 3 pin czy jak? Bo widzę tam na zdjeciu dwa niebieskie ale ten zaznaczony to we wszystkich to samo miejsce?

A ktory z nich wtedy jest ten co daje sygnał na radio po zaplonie?
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  01 sty 2015, 19:42
 śląskie
#157654
Interesuje cie ten zaznaczony niebieski.
Tam zapomniałem napisac jeszcze do tego pytania
krystek.l pisze:tym sposobem radio będzie działało jak włożę kluczyk w stacyjkę?...
to radio załączy się dopiero wtedy gdy przekręcisz na On stacyjkę a zgaśnie dopiero po wyciągnięciu kluczyka.
Tak samo jak jest z oryginalnym radiem.
Minusem nie ori radia zależnie od jego wersji modelu firmy jest to że może być tak że bez kluczyka w stacyjce radia nie załączysz.
By krystek.l -  01 sty 2015, 20:16
#157668
Okey, to jak wydostanę radio to dam znać :yes2:
----------------------------
EDIT POST

Dzisiaj walczyłem cały dzień ale się udało... :friends: :laugh: :clap: :yahoo: :super: :naughty: :oczko: :burp:
Oto i efekt operacji:
Obrazek

A to są zdjęcia dla potomnych z operacji i fotki wtyczki o którą chodziło :)
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

A na zakończenie przede wszystkim dziękuję bardzo dexter23pl za cierpliwość i pomoc :thank_you: :hi:
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  02 sty 2015, 19:11
 śląskie
#157876
krystek.l pisze: dziękuję bardzo dexter23pl za cierpliwość i pomoc :thank_you: :hi:
:hi: :clap:

Zadam tu z ciekawości pytanie... bo na fotce kolegi nie widać że niema przewodów od elektromagnesu do blokady kierownicy... W 2008r było to jakoś inaczej rozwiązane? U mnie jest ten kabelek...
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 20