Volkswagen Golf MK5

Usterki, awarie i problemy związane z elektroniką i elektryką (oświetlenie, żarówki, liczniki, alarmy, sterowniki itp...)
By Ocik -  24 lis 2015, 22:25
 wielkopolskie
#202088
Wertując kilka tematów odnośnie tego problemu nie znalazłem żadnej konkretnej odpowiedzi na ten temat.
Otóż niedawno(ok. 3 tyg temu) przy jeździe wyskoczyła mi czerwona kontrolka kierownicy(czerwona kontrolka), od razu stanąłem zgasiłem auto po chwili odpaliłem i kontrolka zniknęła(czerwona kontrolka), skręciłem na maksa w prawo, lewo i nic nie wyskoczyło dodam że po wyskoczeniu kontrolki podczas jazdy wspomaganie cały czas działało. Po zniknięciu kontrolki uznałem że komputer mógł złapać jakąś wikse i tyle temat olałem. Kilka dni temu kontrolka(czerwona kontrolka) znowu wyskoczyła lecz teraz już nie zniknęła, wspomaganie cały czas działa co jest najdziwniejsze w całej sytuacji. Dzisiaj byłem u znajomego na VCDSie sprawdzić kod błędu i spróbować po prostu go skasować.
VCDS wyrzygał nam to:

1 Fault Found:

00573 - Steering Torque Sensor (G269)
008 - Implausible Signal - MIL ON

Po usunięciu błędu wszystko jest w porządku do momentu skręcenia kierownicy w lewo, w pewnym momencie skrętu błąd pojawia się na nowo, mimo ponownego pojawienia się błędu wspomaganie cały czas działa. Nie słychać żadnych niepokojących odgłosów ze strony maglownicy.
Moje pytanie czy da się ten problem rozwiązać nie wymieniając całej maglownicy bo nie powiem nie uśmiecha mi się taka kosztowna naprawa.
Ostatnio zmieniony 24 lis 2015, 23:59 przez Ocik, łącznie zmieniany 1 raz.
By Ocik -  25 lis 2015, 0:01
 wielkopolskie
#202105
Mettenoos pisze:
Ocik pisze:Wertując kilka tematów
Źle wertowałeś! Następnym razem postaraj się bardziej
Napisałem że nie znalazłem konkretnej odpowiedzi, poza tym połączony temat patrząc po nazwie odnosi się do żółtej kontrolki ja opisałem swoją sytuację z czerwoną :)
A-R-T-U-R pisze:
Mettenoos pisze:
Ocik pisze:Wertując kilka tematów
Źle wertowałeś!
połaczyłem...
temat patrząc po nazwie odnosi się do żółtej kontrolki ja opisałem swoją sytuację z czerwoną :( :)
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  25 lis 2015, 9:33
 dolnośląskie
#202120
Ocik pisze:
Mettenoos pisze:
Ocik pisze:Wertując kilka tematów
Źle wertowałeś! Następnym razem postaraj się bardziej
Napisałem że nie znalazłem konkretnej odpowiedzi, poza tym połączony temat patrząc po nazwie odnosi się do żółtej kontrolki ja opisałem swoją sytuację z czerwoną :)
A-R-T-U-R pisze:
Mettenoos pisze:
Źle wertowałeś!
połaczyłem...
temat patrząc po nazwie odnosi się do żółtej kontrolki ja opisałem swoją sytuację z czerwoną :( :)
nie patrz proszę po nazwie tylko po tym co jest w nim zawarte :)

Dodano po 12 minutach 14 sekundach:
Re: błąd wspomagania/kontrolki kierownicy itp
7 wyników podczas wyszukania błędu o którym napisałeś
http://www.vwgolfv.pl/search.php?keywords=00573
poczytać :yes2:
By krisv -  03 gru 2015, 9:58
 mazowieckie
#203335
Niestety maglownica zaczyna mi padać na dobre, słychać że lada dzień skończy ona swój żywot.
Chciałbym wsadzić nowszej generacji maglownice. I teraz powstaje pytanie.

Jaki powinna mieć numer katalogowy maglownica nowszej generacji np z Golfa VI.

Aktualnie mam w aucie magiel o numerze 1K1 909 144 H a pod kierownica mam moduł 1K0 953 549 CH.

Z góry dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  03 gru 2015, 10:14
 dolnośląskie
#203340
krisv pisze:Niestety maglownica zaczyna mi padać na dobre, słychać że lada dzień skończy ona swój żywot.
Chciałbym wsadzić nowszej generacji maglownice. I teraz powstaje pytanie.

Jaki powinna mieć numer katalogowy maglownica nowszej generacji np z Golfa VI.

Aktualnie mam w aucie magiel o numerze 1K1 909 144 H a pod kierownica mam moduł 1K0 953 549 CH.

Z góry dzięki za pomoc.
a na to patrzyłeś?
http://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?f=5 ... ca#p182319
By krisv -  03 gru 2015, 10:25
 mazowieckie
#203341
Tak, tylko ja bym chciał wsadzić nowszą maglownice (nowsza generacja).

Ponawiam pytanie :

Jaki powinna mieć numer katalogowy maglownica nowszej generacji np z Golfa VI.

Aktualnie mam w aucie magiel o numerze 1K1 909 144 H a pod kierownica mam moduł 1K0 953 549 CH.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Sajmon -  03 gru 2015, 13:14
 śląskie
#203356
krisv pisze:Tak, tylko ja bym chciał wsadzić nowszą maglownice (nowsza generacja).

Ponawiam pytanie :

Jaki powinna mieć numer katalogowy maglownica nowszej generacji np z Golfa VI.

Aktualnie mam w aucie magiel o numerze 1K1 909 144 H a pod kierownica mam moduł 1K0 953 549 CH.

Pozdrawiam
Do Krzycha zagadaj. Zakładał nowszą także nie dość ze będzie znał nr to jeszcze powie jak z montażem.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12