Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By yoyer -  20 lip 2015, 13:09
 wielkopolskie
#185707
Witam serdecznie,

Nie wiem czy auto szykuje sie do swojego pogrzebu czy co ale mam nawal awarii ;)

Pierwszy problem to byl z "gotujaca" sie woda, a dokladnie ze zbiorniczka uciekal plyn. Wymienilem zbiorniczek, wymienilem termostat. Ostatnia awaria juz dobitnie pokazal, ze byl uszkodzony wezyk i jest zrobiony mala prowizorka. Wezyk przeciety na pol w miejscu przeciekania (przeciekal pod taka gumowa oslona), rurka alu do srodka i spiete na zaciski... jezdzi...

Tak to mniej wiecej wyglada...

http://fotowrzut.pl/L54MQUL0UZ

Na zolto zaznaczylem gdzie przeciakl waz i zostal wstepnie zreperwoany.
Moje pytanie - na czerwono zaznaczylem gdzie to wlatywalo; co to za ustrojstwo? :)


http://fotowrzut.pl/N6WGLXXKND

Druga sprawa, po tej przygodzie przez pare dni mialem co pewien czas zolta kontrolke kierownicy od wspomagania. Mialem tak kiedys po wyjeciu aku i "kalibracja" zalatwiaal sprawe. Teraz niestety z zoltej kontorlki zrobila sie czerwona i niestety wspomaganie wyzionelo ducha :/
Jutro sprawdze jakie sa bledy i podam, ale czy te dwie rzeczy moge powiazac?

Pozdrawiam
By yoyer -  21 lip 2015, 11:54
 wielkopolskie
#185813
Za godzine bede mial dokladne kody bledow ale wstepnie cos bylo mowione o czujnika ciśnienia płynu-oleju wspomagania; czy dostane sie do niego bez wikeszych akrobacji.demontazu podzespolow?
By yoyer -  21 lip 2015, 12:55
 wielkopolskie
#185823
No to faktycznie, male niezrozumieni z osoba, ktora to podala ;)

A tak to wyglada:

Funkcje rózne (Wspomaganie kierowania - Diagnostyka)

Opis usterek

00573 - Czujnik momentu wspomagania kierownicy
- czujnik momentu wspomagania kierownicy
- sygnal nieprawidlowy
- nieciagly

Czy do tego czujnika G269 dostane sie bez rozbierania polowy auta? Moze zachlapana wtyczka etc, probuje to polaczyc z zachlapanym silnikiem od plynu chlodniczego. Wczesniej mialem awarie weza i wszystko wylecialo co bylo w ukladzie chlodzenia.
Po tym wszystkim zaczely sie cyrki ze wspomganiem...
By yoyer -  21 lip 2015, 14:35
 wielkopolskie
#185838
Dziekuje za odpowiedz.

A powiedz, czy jakos lapkami od gory sie tam dostane czy raczej musze od dolu samochodu z tym ustrojstwem walczyc? (wtyczka do magl.)