Volkswagen Golf MK5

Garaż - bolączki mechaniczne, które czasem spotykają nasze Golfy, pytania o płyny eksloatacyjne
By firemantom -  09 mar 2019, 6:27
 lubuskie
#272395
Dziwne rzeczy się porobiły od ostatniego grzebania pod maską. Po otwarciu maski kontrolka otwarcia nie świeci i chodzą wycieraczki gdzie wcześniej tego nie było. Wypiecie kostki i zmostkowanie wg sugestii - kontrolka otwartej maski świeci ale ta olejowa dalej mruga i sie nie skasowala. Szybkie oględziny zamka bez odkrecania - widać oderwany kabelek od mikrostyku gdzie wcześniej urwany nie był. Widocznie juz wtedy coś się z nim działo ale jeszcze się trzymał. Da się to jakoś przylutować czy zamek do wymiany?
Awatar użytkownika
By Cimek -  09 mar 2019, 8:59
 opolskie
#272400
@firemantom Jak wystaje kawałek kabelka to spróbuj zlutować i zakleić (ja użyłem 2składnikowego). Sama ta kostka jest do wymiany, a raczej do wyciągnięcia.
Obrazek
By schmeichel -  16 lip 2019, 20:03
 pomorskie
#275824
Cześć Panowie
Mam pewien problem, gdyż świeci mi się pomarańczowa kontrolka.
Olej dolałem, ale wiem, że nie działa mi czujnik maski, bądź nie mam go wcale
Tzn. mam wrażenie że go nie mam wcale, Był bity z przodu. Wycieraczki chodzą gdy jest otwarta maska.
Czy jest szansa, że po dolewce oleju zniknie kontrolka?

Albo pokażcie mi Panowie gdzie szukać czujnika otwarcia maski. Najlepiej jakieś fotki.

Dodam żeby było śmieszniej olej i filtry zamówione dzień przed pojawieniem się kontrolki. Czekam na kuriera :oczko: :oczko:
Awatar użytkownika
By Cimek -  17 lip 2019, 8:09
 opolskie
#275837
@mistasz Jak to nie widzi? :eek: dostajesz informację na liczniku o otwartej masce, jeżeli masz fullfis (do co 1/2 fis to bywa różnie, ja miałem kontrolkę ale nigdy się nie zapaliła). Po co mikrostyk w zamku by był?
A że koledze nie działa, to pewnke jest kabel zmostkowany. Nad prawą lampą powinien iść kabel do zamka, na końcu kostka, wyjmij na chwilę ten spinacz. Nie wiem czy po 100km zadziała, bo otwierając maskę go "resetujesz".
Awatar użytkownika
By west5009 -  24 lis 2022, 20:58
 pomorskie
#289850
U mnie problem wygląda następująco: kupiłem samochód, wymieniłem olej z filtrami i wstawiłem sobie licznik z pełnym fis. Już na pełnym fis wyświetlać mi się zaczęła po przejechaniu jakiegoś tam odcinka kontrolka oleju oczywiście olej był (nie ubywa go nic, silnik zadbany) od razu postawiłem na jakiś czujnik, ale po przejrzeniu forum wyczytałem, że jest jakiś system, który informuje użytkownika o sprawdzeniu poziomu po przez otwarcie maski no i tu już się narobiło, bo okazało się że mój czujnik otwarcia maski nie działa i też nie dziwota, bo przewód wychodzący spod zamka urywał się w połowie, a wtyczka sobie luzem wisiała. Zrobiłem po Januszowemu i dorobiłem kabelek do końca spinając wszystko w jedną całość, czujnik zaczął się odzywać- normalnie pokazuje na liczniku, kiedy maska jest otwarta i zamknięta. No i rzeczywiście kontrolka oleju po wykryciu maski zgasła, ale przechodząc do sedna , zapala się ponownie po przejechaniu właśnie rowno 100km. No i wtedy trzeba iść otworzyć zamknąć znika i na 100 km spokój. I teraz co to oznacza, że rzeczywiście jakiś czujnik jest padnięty i wymaga wymiany , jak tak to jaki? A może coś po stronie tego zamka pokrywy ? Byłbym wdzięczny za pomoc :blush:
By mistasz -  25 lis 2022, 8:20
 opolskie
#289851
Jeżeli pokazuje się otwarcie / zamknięcie maski prawidłowo to tutaj już chyba nie ma co kombinować.
Otwierasz maskę, kasuje wymóg sprawdzenia oleju, i na 100 km. i spokój.
Za 100 km. ponownie kontrolka świeci bo system uznaje że za mało oleju, i upomina się o sprawdzenie stanu.
Takie objawy mam jak poziom oleju spada na bagnecie poniżej 3/4 pola między kreskami. Muszę trzymać poziom oleju bliski max, wtedy kontrolka się nie zapala. Czy to 100 km, czy 2 tysiące, nie zapala się.
Próba podmienienia czujnika poziomu oleju na inny nic nie dała.
Tak jest u mnie, może i Tobie ta uwaga coś pomoże
Awatar użytkownika
By west5009 -  25 lis 2022, 19:45
 pomorskie
#289859
Stan mam właśnie bodaj maksymalny, bo olej sięga samej góry, jak kropki się kończą. Chodzi o czujnik pod misą tak? Bo właśnie nie wiem ile tych czujników jest. Być może jak go odłączę i przeczyszcze coś mu się odwidzi. Ktoś taki efekt po czyszczeniu jakimś kontaktem uzyskał?
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15